Кабінет Міністрів України погодив рішення надати водно-болотному угіддю «Гирло річки Прип’ять», що розташоване в Чорнобильській зоні відчуження, статус міжнародного значення.
Про це КВ дізналася із повідомлення пресслужби Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Повідомляється, що угіддя розташоване в межах Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, його площа становить 22 034 гектари. Це рішення стало черговим кроком у реалізації політики держави щодо охорони біорізноманіття та цінних природних екосистем.
«Сьогоднішнє рішення Уряду є свідченням нашої позиції щодо збереження природної спадщини України. Надання статусу водно-болотного угіддя міжнародного значення “Гирлу річки Прип’ять” – це визнання його унікальної екологічної цінності на глобальному рівні. Ця територія, попри складну та трагічну історію, стала важливим осередком біорізноманіття», – заявили у Міністерстві захисту довкілля.
Також наголосили, що наступним кроком стане подання номінації до Секретаріату Рамсарської конвенції для остаточного затвердження статусу.
На сьогодні в Україні вже налічується 50 водно-болотних угідь міжнародного значення загальною площею понад 930 тисяч гектарів. Незважаючи на виклики, спричинені війною, Міндовкілля продовжує роботу над розширенням природоохоронних територій і зміцненням їхнього захисту.
Як раніше повідомляла КВ, 6 березня депутати Київської обласної ради можуть проголосувати за створення трьох нових ботанічних пам’яток. Ідеться про “Росичку” біля села Луб’янка в Бучанському районі, “Весняні квіти” в селі Велика Солтанівка та “Гирло річки Прип’ять”, яке хочуть номінувати на угіддя міжнародного значення.
Читайте: На Київщині можуть з’явитися нові ботанічні пам’ятки
Фото: КОВА
КиївВладаВладислава Олійник