Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) спільно зі Службою безпеки України (СБУ) встановили схеми незаконного “виведення” з держвласності соціальних закладів для їх подальшого продажу і отримання тіньових прибутків. В організації оборудок підозрюють заступника голови Федерації профспілок України (ФПУ) та чотирьох колишніх чиновників Головного управління комунальної власності Київської міської державної адміністрації.
Про це KВ стало відомо з повідомлень пресслужби ДБР та СБУ.
“Спільно зі співробітниками СБУ задокументовано, що заступник голови ФПУ у 2019 році разом з іншими посадовцями ухвалював рішення щодо незаконного відчуження на користь приватного підприємства будівлі державної курортної бальнеолікарні у Києві. Згідно з висновком судової оцінково – будівельної експертизи, загальна вартість приміщення становила 138 млн 308 тис. грн. Лікарня, яка взагалі не підлягала відчуженню, була продана ще й за значно нижчою вартістю”, – передають в ДБР.
Зазначається, що посадовцю повідомлено про підозру за фактом розтрати чужого майна, зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
“Суд обрав посадовцю запобіжний захід у вигляді взяття під варту з альтернативою у вигляді застави в розмірі 124 млн гривень, а також відсторонив його від посади заступника голови Федерації профспілок України строком на 2 місяці”, – додають в ДБР.
Водночас, в СБУ повідомляють, що до масштабної схеми привласнення державних установ санаторно-курортної сфери України причетні ще й четверо колишніх посадовців Головного управління комунальної власності КМДА.
“Вони займались незаконним “виведенням” з держвласності соціальних закладів для їх подальшого продажу і отримання тіньових прибутків. Серед привласненої нерухомості: українські санаторії, реабілітаційні центри і навчально-спортивні установи”, – зазначають в СБУ.
За даними слідства, “схема” полягала у тому, що посадовці з КМДА виписували документи, які передавали Федерації профспілок право власності на державні об‘єкти. Потім ці об‘єкти продавали за ринковою вартістю через підконтрольні фірми.
Чотирьох посадовців з КМДА підозрюють за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Нагадаємо, у службовій недбалості, через яку столична громада недоотримала більше мільйона гривень, прокурори підозрюють директора Департамента комунальної власності Андрія Гудзя (на колажі ліворуч) та його першого заступника Олега Шмуляра (на колажі праворуч). Йдеться про історію з орендою ринку “Рибалка”, що на столичному Набережному шосе. Це вже не перша підозра, висунута згаданим чиновникам правоохоронцями.
Читайте: Керівники Департаменту комунальної власності КМДА отримали чергові підозри від правоохоронців
Фото: LB.UA