Депутат Вітренко в Київраді: “Муніципальна охорона” забирає з бюджету столиці забагато

Депутат Вітренко в Київраді: “Муніципальна охорона” забирає з бюджету столиці забагато

Голова фракції “Слуга народу” в Київраді, очільник бюджетної комісії Андрій Вітренко (на фото) вважає, що комунальна “Муніципальна охорона” перетворилася на непрозору структуру із надмірним фінансуванням та сумнівним функціоналом, наносить збитки громаді й має нарешті стати об’єктом уваги тимчасової контрольної комісії Київради.

Про це КВ дізналася з допису, який зробив у соцмережі Андрій Вітренко.

“Муніципальна охорона, яку колись пафосно презентували як захист міста та працевлаштування ветеранів, фактично перетворилася на непрозору структуру із надмірним фінансуванням та сумнівним функціоналом. Що ж по факту отримала громада Києва? Скандали навколо силового супроводу приватних інтересів оточення міського голови, вартість охорони, що майже вдвічі вища за ринкову, 1 мільярд(!) збитків тільки за останні три роки та бронювання від мобілізації охоронців, які цілком могли б працювати у приватних структурах”, – запостив Вітренко на Фейсбуці.

Він пише у своїй колонці, що “під шумок від початкової патріотичної ідеї — залучити до безпеки країни ветеранів і допомогти поліції наводити лад — виросла де-факто «приватна» організація з фантастичним бюджетом і жодною прозорістю. Мова про комунальну організацію (КО) «Муніципальна охорона», яке благородно отримує гроші з бюджету Києва і, як виявилося, робить із ними що сама забажає. Чи пам’ятаєте ту байку про працевлаштування ветеранів АТО, які мали захищати міське майно? Ну, це вже нецікаво: ветерани там на вагу золота — тобто їх одиниці. Зате «Муніципальна охорона» щоразу «вигрібає» з міського бюджету сотні мільйонів гривень, у 2025 році це вже 824 млн”.

Вітренко нагадав, що раніше ініціював створення Тимчасової контрольної комісії Київради – “щоб покласти край невиправданим витратам і повернути контроль громаді”.

“Поки що її створення саботується, але ми дотиснемо. Її завдання — перевірити ефективність розподілу коштів, законність закупівель і реальні результати діяльності «Муніципальної охорони»”, – каже депутат.

КО “Муніципальна охорона” (була створена в 2017 році у статусі КП) з 13 грудня 2021 року очолює Сергій Чернишев (на колажі). Його попередниками на цій посаді були Ігор Марі (з 26 червня 2020 року по 2 лютого 2021 року), Андрій Микита (з 3 лютого 2021 року по 24 березня 2021 року), Юрій Омеля (з 25 березня 2021 року по 30 травня 2021 року). До призначення Чернишева, під час “перетворення” цього КП в КО, відповідну комісію з реорганізації очолював все той же Ігор Марі. Вказана комунальна організація у своїй діяльності підпорядковуються Департаменту муніципальної безпеки КМДА.

Як інформувала КВ, “Муніципальна охорона” викликає багато запитань як в аудиторів, так і у правоохоронців. Наприклад, аудитори КМДА встановили, що протягом 2020-2022 років керівництво вказаної організації допустило порушень та недоліків у своїй роботі на загальну суму 13,2 млн гривень.

Читайте: “Злочинна економія”: столична Нацполіція завершила слідство щодо “розпилів” у “Муніципальній охороні”

Фото: KP.UA

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Старт відбудови будинку №19 на Сальського: вартість, терміни та плями у досьє підрядника
Старт відбудови будинку №19 на Сальського: вартість, терміни та плями у досьє підрядника
09:00 КП “Житлоінвестбуд-УКБ” без конкурсу визначило підрядника для відбудови зруйнованого російським ракетним ударом будинку на вулиці Сальського, 19, під завалами якого загинуло 13 людей.…
Не вигнали, а сам пішов: Київрада підтримала припинення повноважень секретаря Володимира Бондаренка
Не вигнали, а сам пішов: Київрада підтримала припинення повноважень секретаря Володимира Бондаренка
14:21 Київрада підтримала дострокове припинення повноважень заступника міського голови Києва – секретаря міськради Володимира Бондаренка. Це було зроблено “демонстративно”: спочатку депутатський корпус не підтримав…
Бюджетна допомога забудовникам: КМДА судиться з Антимонопольним комітетом через берегоукріплення Русанівської протоки
Бюджетна допомога забудовникам: КМДА судиться з Антимонопольним комітетом через берегоукріплення Русанівської протоки
09:00 Київська міськдержадміністрація (КМДА) у судовому порядку намагається скасувати рішення АМКУ щодо порушення міською владою законодавства про захист економічної конкуренції. Так, “антимонопольники” дійшли висновку,…
Banner
QlU7mDx4