У найбільший приватний притулок для тварин в Україні “Сіріус”, який 35 днів перебував під російською окупацією, депутати Київської міської ради спільно з волонтерами доставили корм для собак та котів. У притулку перебувають понад 3 500 підопічних, крім цього працівники продовжують роботу та привозять нових покалічених та покинутих тварин з Ірпеня, Бучі та Києва.
Про це KВ дізналася з повідомлення на сайті Київради.
Притулок “Сіріус” розташовано в населеному пункті Федорівка на Київщині.
За словами депутата Київської міської ради Костянтина Богатова, з часу повномасштабного військового вторгнення росії на територію України “Сіріус” понад місяць перебував під тимчасовою окупацією. Попри це зоозахисники весь цей час перебували разом з тваринами, хоча не було ні електропостачання, ні водопостачання.
“Волонтери притулку щоденно надавали допомогу тваринам та шукали для них їжу в сусідніх населених пунктах. Завдяки колосальним зусиллям зоозахисників вихованці залишились живі, проте втратили вагу та хворіють через ті страхи, які пережили. Наразі у притулку перебувають понад 3 500 підопічних, крім цього працівники продовжують роботу та привозять нових покалічених та покинутих тварин з Ірпеня, Бучі та Києва. Ми не залишились осторонь та вкотре доставили корм для вихованців… Я дякую сміливим та, справді, відважним працівникам, які не покинули тварин та змогли захистити їх від жорстокої, голодної смерті”, – зазначив Костянтин Богатов.
Як раніше повідомляла КВ, в столиці, на території Національного комплексу “Експоцентр Україна”, з 31 березня працює тимчасовий притулок для тварин “Виставковий центр”.
Читайте: В Києві працює тимчасовий притулок для тварин
Нагадаємо також, що під час окупації російськими військами Бородянки в розміщеному там столичному комунальному притулку для тварин від голоду та спраги загинуло 222 собаки з 485-ти. Зоозахисники звинувачують в цьому директора КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини” Наталю Мазар та вимагають її звільнення.
“Вона залишила собак напризволяще і нічого не зробила для їхнього порятунку. Тому ми вимагаємо службового розслідування та притягнення Н. Мазур до відповідальності та зняття з посади. Ми обурені, що КМДА затягує вирішення цього питання”, – заявили у КЕКЦ.
Читайте: Від Кличка вимагають покарати Наталю Мазур за масову загибель собак у Бородянці
Станом на 4 травня відповідна петиція вже набрала більше 3 тисяч підписів, але в КМДА та Київраді вимоги зоозахисників ігнорують.
Фото: Київрада