Комісія Національного заповіднику “Києво-Печерська лавра” у вівторок, 4 липня здійснить перевірку та опечатає вивільнені корпуси на території Нижньої лаври. Заповідник окремо наголошує, що цими діями комісія не перешкоджає релігійній діяльності монастиря Української Православної Церкви (УПЦ, що донедавна асоціювала себе з московською патріархією), оскільки йдеться про приміщення не задіяні у, власне, релігійній складовій.
Про це KВ стало відомо з повідомлення Національного заповіднику “Києво-Печерська лавра” 3 липня 2023 року.
“Завтра, 4 липня відбудеться перевірка та опечатування вивільнених корпусів території Нижньої лаври комісією Заповідника. (…)
На сьогодні Заповідник НЕ ПЕРЕШКОДЖАЄ здійсненню релігійної діяльності Монастиря. При цьому, доступ до частини приміщень, які не задіяні в релігійній діяльності Монастиря (торговельні/виробничі/готельні) – є порушенням цільового використання культових будівель і має бути першочергово обмежений”, – сказано в повідомленні.
В заповіднику нагадують, що 29 березня 2023 року “Заповідником було розірвано Договір з Монастирем про безоплатне користування майном. Розірвання Договору в односторонньому порядку передбачено умовами вказаними у ньому. 5 червня 2023 року, за результатами роботи, комісія МКІП Міністерство культури та інформаційної політики України передала Заповіднику Акти повернення об’єктів Нижньої лаври. Враховуючи це, Заповідник у законний спосіб продовжує розпочату роботу щодо фактичного повернення приміщень, які належать державі”.
Як інформувала KВ, наразі йдеться про опечатування п’ятьох приміщень Нижньої лаври:
-
корпус 45 – келії на Ближніх печерах;
-
корпус 54 – Гостинний двір, контора;
-
корпус 57 – келії Гостинного двору;
-
корпус 71 – келії Гостинного двору;
-
корпус 69 – келії Гостинного двору.
Заповідник вимагає у монастиря передати ключі від цих приміщень. У юридичному відділі УПЦ натомість вважають, що Національний заповідник не має підстав для опечатування монастирських корпусів.
Фото: з відкритих джерел