Окремі житлові комплекси столиці, що підключені до автономних котельних, на сьогодні не отримують теплопостачання через відсутність договорів на постачання природного газу на ці котельні. Інша причина – заборгованість котелень за газ.
Про це KВ дізналася з повідомлення на Офіційному порталі Києва.
Деякі житлові будинки досі залишаються без опалення, оскільки ці “будинки обслуговують приватні компанії, посадові особи яких – власники котельних або їх оператори – досі не провели роботу та не уклали необхідні угоди з НАК “Нафтогаз”, попри неодноразові заклики міської влади та представників районів. Окрім того, за цими адресами існує заборгованість”, – кажуть в Київській обласній держадміністрації (КМДА).
В Адміністрації також вважають особливо гострим питанням врегулювання питання боргу при передачі котельні від одного управителя до іншого або до ОСББ: “Вказані дії не потребують багато часу, проте відповідальні особи, які мали б виконати цю роботу задовго до початку опалювального сезону, не виконали її досі. Це призвело до того, що десятки родин, зокрема з маленькими дітьми, змушені проживати в оселях без тепла. Також породжує ризик підвищеного навантаження на електромережі, адже люди обігрівають кімнати електроприладами. З урахуванням можливого дефіциту електроенергії така ситуація загрожує підвищеною аварійністю електромереж”.
Враховуючи це, “найбільш ефективним та дієвим вирішенням цієї критичної ситуації є самоорганізація будинкової громади, яку міська влада готова підтримувати та супроводжувати в межах повноважень”.
Житлові комплекси, де, за даними КМДА, існує згадана проблема:
-
Вул. Жилянська, 59, ЖК “Дипломат Холл”. ОСББ досі не уклало договір на постачання газу (Голосіївській район).
-
Пров. Лабораторний, 7. Комерційна компанія відмовилась обслуговувати котельню. Обслуговуючи одразу чотири будинки, не розділила борг між ними та не уклала договір на постачання газу (Печерський район).
-
Вул. Сергія Данченка, 28, 28-А, 28-Б, 30, 32, 32-А, 32-Б, 34, 34-А – ЖК “Крістер град” (Подільський район); Кадетський Гай, 8, 10, 12 – ЖК “Медовий” (Солом’янський район); вул. Андрія Аболмасова, 4, 4-А – ЖК “Friendly House” (Дніпровський район). Комерційна компанія, що обслуговувала котельні, в попередній опалювальний сезон почала споживати газ без заключення договору з НАК “Нафтогаз”. Отримала газ за цінами постачальника останньої надії (що майже у 10 разів більше, ніж для населення) та закінчила опалювальний сезон із великим боргом. Сім котелень, що постачали тепло на всі ці будинки – не обслуговувались належним чином та знаходяться в жахливому стані. У однієї котельні пошкоджені майже всі димові труби.
-
Вул. Миколи Вінграновського, 2, вул. Бориса Антоненка-Давидовича, 1 – ЖК “Вудсторія”. Комерційна компанія, що обслуговувала котельні, в попередній опалювальний сезон почала споживати газ без заключення договору з “Київгазом” та НАК “Нафтогаз”. Відкрито кримінальне провадження.
-
Вул. Алматинська, 109. ОСББ переймає на себе право управління котельнею, і досі не укладено договір на постачання газу.
В КМДА наголошують, що єдиним легітимним та ефективним шляхом є самоорганізація, створення ОСББ та прийняття рішення щодо котельні: або самостійне управління, або, при відсутності боргу за газ, передача в комунальну власність і в управління “Київтеплоенерго”.
“Лише за таких умов питання вдасться вирішити не лише в частині відновлення теплопостачання та стабільного проходження поточного опалювального сезону, але й більш глобально – недопущення псування, належної роботи і обслуговування обладнання в подальші періоди”, – вказує міська влада.
Фото: ілюстративне, з відкритих джерел