Діалог з УПЦ МП навряд чи можливий, – Ткаченко

Діалог з УПЦ МП навряд чи можливий, - Ткаченко

Міністр культури Олександр Ткаченко вважає, що діалог з УПЦ МП навряд чи можливий.

Про це KВ стало відомо з інтерв’ю Інтерфакса з міністром культури Олександром Ткаченко.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Відповідаючи на запитання журналіста, чому у влади змінилося ставлення до УПЦ МП, Ткаченко відповів, що це сталося тому, що змінилося ставлення до православної церкви у суспільстві. До війни влада підтримувала УПЦ МП, але особисто в нього було зовсім інше ставлення. Також міністр заявив про свою причетність до справи створення Православної церкви України.

“Я як людина, яка брала певну участь в тому, щоб ПЦУ отримала Томос, ніколи не казав, що це єдина правильна церква, з огляду на те, що в УПЦ (МП) було до війни, здається, 12 тис. проходів. Тому що значна частина суспільства, в тому числі і люди при владі, відверто підтримували УПЦ (МП), і будь-яка, умовно кажучи, атака на УПЦ (МП) сприймалася як заклик до конфлікту всередині України”, – заявив Ткаченко.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За словами міністра намагання Мінкульта вести діалог з УПЦ МП завжди натикався на протидію.

Зараз є бачення того, що діалог навряд чи можливий, і не тому, що держава цього не хотіла. Я в перші місці війни намагався спілкуватися з Онуфрієм і ми круглі столи намагалися організувати, але УПЦ (МП) після перших кроків робило два кроки назад і забороняла брати подальшу участь в цьому діалозі. А всі намагання поспілкуватися і задати зрозумілі запитання: “Чого ви не пориваєте з Москвою?”, “Чому досі поминаєте Крила?”, “Чому не дозволяєте спільні служіння з ПЦУ?”, натикалися на альтернативні пропозиції, після чого ставалося зрозумілим, що такий діалог неможливий”, – повідомив міністр.

За словами Ткаченко, ставлення до УПЦ МП в суспільстві змінилося після того, як почали працювати правоохоронні органи та порушувати кримінальні справи.

Водночас у пропорошенківських колах заява Ткаченка про його участь у створенні ПЦУ викликала критику , зокрема блогер Павло Нусс на своїй сторінці у Facebook заявив, що слова міністра “дика брехня та зневага до самої церкви українців, але цікавий сам факт легендування”.

Діалог з УПЦ МП навряд чи можливий, - Ткаченко

Читайте: Комісія Мінкульта провела огляд технічного стану жилих корпусів Київської духовної академії і семінарії у Лаврі

Як інформувала KВ, чоловічий монастир УПЦ МП попросили до 29 березня звільнити будівлі Києво-Печерської Лаври. 30 березня, комісія Міністерства культури та інформаційної політики  прибула для перевірки двох будівель Києво-Печерської лаври. Проте, з невідомих причин, на територію Лаври її не пустили. 31 березня комісія з приймання-передачі державного майна Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” знову не змогла розпочати роботу в Лаврі через перешкоджання УПЦ.

Читайте: Господарський суд відкрив провадження за позовом монастиря Києво-Печерської Лаври до держзаповідника, але відмовив у його забезпеченні

23 березня до Господарського суду Києва Чоловічий монастир Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври УПЦ МП подав позивну заяву до Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра” про неприпустимість розірвання договору оренди в односторонньому порядку. Нагадаємо, що  29 березня, на вимогу Мінкульту, представники УПЦ повинні залишити територію Лаври.

Читайте: Лавра подала позов до суду на дії Мінкульту щодо розірвання договору оренди та виселення ченців

Як повідомляла KВ30 березня, комісія Міністерства культури та інформаційної політики (Мінкульт) прибула для перевірки двох будівель Києво-Печерської лаври. Проте, з невідомих причин, на територію Лаври її не пустили.

Читайте: Мінкульт поскаржився в поліцію на перешкоджання роботі комісії з передачі майна Києво-Печерської лаври (фото)

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Олексій Алтинов
Рекомендуємо до перегляду
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
09:00 Нацполіція вивчає факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітальних ремонтів та реконструкцій парків “Юність” та “Орлятко” у Солом’янському районі Києва.…
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
09:00 КП “Київтеплоенерго” на 1,12 млрд гривень замовило півтора десятки когенераційних установок для виробництва тепла та електрики. Для такого обладнання ця вартість закупівлі є…
НАБУ в курсі: Вишневе заплатить 290 млн гривень фірмі соратника Кличка
НАБУ в курсі: Вишневе заплатить 290 млн гривень фірмі соратника Кличка
16:00 У Вишневому не на жарт вирішили зайнятися безпекою школярів – за 291 млн гривень замовлено будівництво укриттів у міській школі №1 та ліцеї…
Banner
QlU7mDx4