Директора Департаменту комунальної власності КМДА та його першого заступника підозрюють у службовій недбалості

Директора Департаменту комунальної власності КМДА та його першого заступника підозрюють у службовій недбалості

За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру директору Департаменту комунальної власності Київської міської державної адміністрації (КМДА) та його першому заступнику у службовій недбалості та зловживанні службовим становищем, внаслідок якої територіальна громада столиці недоотримала кошти за оренду приміщень у сумі майже 500 тисяч гривень.

Про це KВ дізналася з повідомлення пресслужби Київської міської прокуратури..

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як встановили правоохоронці, у червні 2019 році перший заступник директора Департаменту комунальної власності КМДА та директор КП “Київжитлоспецексплуатація” уклали з приватним товариством трьохсторонній договір оренди нежитлових приміщень загальною площею 339,0 кв.м. на вулиці Іоанна Павла ІІ у Києві. Орендна плата, визначена протоколом засідання конкурсної комісії, становила близько 63 тис. гривень за базовий місяць.

Однак, у подальшому директор Департаменту комунальної власності КМДА видав наказ, на підставі якого було створено відповідну комісію, яка вже наступного дня склала Акт про зупинення виконання сторонами договору своїх зобов’язань в частині нарахування та сплати орендної плати через неможливість використання орендарем приміщень.

Зазначений акт став підставою для припинення нарахування орендної плати, починаючи з червня 2019 року, тобто з моменту укладання договору оренди майна.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

В ході досудового розслідування було встановлено, що складення такого акту не передбачено чинним законодавством, а порядок вирішення спорів в частині придатності об’єкта оренди відноситься до компетенції суду.

Згідно з повідомленням, внаслідок несумлінного виконання вищезгаданими посадовцями своїх службових обов’язків щодо забезпечення контролю за виконанням умов укладеного договору, а також звільнення орендаря від орендної плати у спосіб, не передбачений законодавством, територіальній громаді міста Києва завдано шкоди на суму майже 500 тисяч гривень у вигляді недоотриманих щомісячних орендних платежів.

Нагадаємо, Департамент комунальної власності КМДА з 5 листопада 2014 року очолює Андрій Гудзь. КП “Київжитлоспецексплуатація” з вересня 2014 року по серпень 2020 року очолював Олег Котляренко. Підприємство підопрядковано Департаменту комунальної власності КМДА, контроль за діяльністю кого здійснює заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Раніше KВ писала, що Головне управління СБУ у Києві та Київській області розслідує кримінальне провадження за фактом можливого присвоєння бюджетних коштів посадовими особами двох столичних КП – “Київжитлоспецексплуатація” та “Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних та громадських будівлях м. Києва”. Правоохоронці вважають, що ”комунальники” протягом 2017-2019 років, змовившись із підрядниками, організували схему “розпилу” під час виконання різноманітних робіт на об’єктах життєзабезпечення столиці. У полі зору СБУ опинилася співпраця зазначених КП з 14-ма компаніями на загальну суму 709 млн гривень.

Читайте: СБУ розслідує багатомільйонні “розпили” у двох столичних КП

Нагадаємо, директор Департаменту комунальної власності КМДА Андрій Гудзь, його заступник Олег Шмуляр та керівник КП “Київкінофільм” Денис Хомич підозрюються у завданні столичному бюджету збитків на суму 22,3 млн гривень шляхом неправомірного звільнення ТОВ “Сінема-Центр” від орендної плати за використання “Київ”.

Читайте: Преступная щедрость: расследование дела об аренде кинотеатра “Киев” почти завершено


KВ також писала, що Департамент комунальної власності КМДА у 2021 році забезпечив надходження до міської скарбниці від малої приватизації 116,6 млн. гривень (перевиконав план на 16,6%). Що стосується оренди комунального майна, то чиновники показали найгірший результат за останні сім років – у столичну скарбницю було отримано 52,28 млн. гривень при плані в 89,9 млн. гривень. Можливо, причина криється в “карантинних” пільгах на сплату орендної плати, але й інші причини не варто скидати з рахунків. 

Читайте: 2021 року Київ показав найгірший результат з оренди комунальної власності за сім років

Фото: пресслужба Київської міської прокуратури.

КиївВлада


Автор:
Бровко Ігор
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4