Діти-переселенці зможуть отримати допомогу на проживання навіть, якщо вони перемістилися всередині країни без батьків

Діти-переселенці зможуть отримати допомогу на проживання навіть, якщо вони перемістилися всередині країни без батьків

Кабінет міністрів ухвалив рішення, щоб діти, які є внутрішньо переміщеними особами і опинились без супроводу законного представника, могли отримати допомогу від держави на проживання. Крім цього, уряд доопрацював механізм компенсації витрат особам, які прихистили у себе переселенців, затвердив порядок формування фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО), а також спростив механізм подання заяв про надання статусу безробітного та про призначення допомоги по безробіттю через Портал Дія під час війни.

Про це KВ стало відомо з офіційних повідомлень за підсумками засідання Кабінету міністрів під головуванням Дениса Шмигаля 29 квітня 2022 року. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Через воєнні дії маємо ситуації, коли малолітні діти до 14 років евакуювались без супроводу батьків чи інших законних представників. Причини різні. Хтось втратив зв’язок з батьками через воєнні дії. В інших випадках батьки не могли евакуюватись разом з дитиною через стан здоров’я, необхідність догляду за іншим членом родини, службові обов’язки, і тому відправили дитину в умовно безпечне місце з родичем чи знайомим. Для того щоб такі малолітні діти могли отримати допомогу на проживання в розмірі 3000 гривень на місяць, рішення Уряду надає можливість подати заяву від імені дитини родичам, особам, яких батьки або законні представники дитини письмово уповноважили супроводжувати її, а також людям, які тимчасово взяли в свою родину дитину, яка залишилась без батьківського піклування. (…) Для цієї категорії ми продовжили до 15 травня строк подання заяв, відповідно до яких виплатимо допомогу, починаючи з березня”, – цитує міністра соціальної політики Марину Лазебну Урядовий портал.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться

Згадане міністеркою рішення уряду, згідно урядового релізу, встановлює, що заяву про виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеній малолітній дитині, яка прибула без супроводу законного представника, може подавати від її імені:

  • особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах (у тому числі хрещені батьки), за наявності документа, що підтверджує сімейні, родинні зв’язки особи з дитиною, виданого службою у справах дітей за місцем звернення;

  • особа, яку батьки або інші законні представники уповноважили супроводжувати дитину, що підтверджується письмовою заявою одного із законних представників, завіреною органом опіки та піклування;

  • особа, до сім’ї якої тимчасово влаштовано дитину, яка залишилась без батьківського піклування (за наявності копії наказу служби у справах дітей про тимчасове влаштування).

Виплата допомоги такій дитині здійснюється в розмірі 3000 гривень на місяць, починаючи з березня 2022 року у разі звернення по таку допомогу до 15 травня 2022 року включно. Допомога виплачується на поточний рахунок ЄПідтримка або банківський рахунок заявника.

Читайте: Кабмін продовжив термін для подання заяви про допомогу переселенцям до кінця квітня

На засіданні 29 квітня Кабінет міністрів ухвалив ще декілька рішень, що стосуються ВПО. За інформацією постійного представника уряду в парламенті Тараса Мельничука, Кабміном

  • удосконалено правові основи компенсації витрат особам, що тимчасово розмістили ВПО на безоплатній основі; встановлено можливість отримання компенсації витрат особам, що розмістили ВПО у жилих приміщеннях на території міста Києва; запроваджено механізм надання компенсації особам, що розмістили ВПО за рахунок коштів міжнародних, благодійних організацій та громадських об’єднань; передбачено можливість отримання компенсації витрат власниками житла або їх представниками на підставі довіреності, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину;

  • затверджено порядок формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання ВПО; затверджено порядок викупу, будівництва житла з метою передачі для тимчасового проживання ВПО та порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на такі цілі.

Крім цього, Мельничук повідомив, що уряд спростив механізм подання заяв про надання статусу безробітного та про призначення допомоги по безробіттю через Портал Дія під час дії воєнного стану для осіб, які знаходяться на територіях, де проводяться або проводилися бойові дії, і які втратили роботу та потребують послуг Державної служби зайнятості, проте не мають повного пакету документів.

Як інформувала KВ, на засіданні 19 квітня ц.р. Кабінет міністрів постановив, що кошти Фонду молодіжного житлового кредитування (Держмолодьжитло) можна витрачати на будівництво житла за типовими проектами із застосуванням сучасних технологій швидкого будівництва. Завдяки поганому виконанню, документ стане причиною безконтрольного витрачання бюджетних та донорських коштів в інтересах приватних забудовників.

Читайте: Кабмін дозволив безконтрольно й за завищеною ціною зводити житло для ВПО за бюджетні та, ймовірно, донорські гроші

Фото: Урядовий портал

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4