Для виїзду військовозобов’язаних за межі проживання знадобиться дозвіл ТЦК (документ)

Для виїзду військовозобов’язаних за межі проживання знадобиться дозвіл ТЦК (документ)

Генеральний штаб Збройних сил України (ЗСУ) розробив та прийняв документ, що регламентує дозвільний режим виїзду військовозобов’язаних за межі проживання. Дозвіл видаватимуть керівники Територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Не знадобиться такий дозвіл тим, хто виключений з військового обліку – ці громадяни зможуть вільно пересуватись у межах країни.

Про це KВ стало відомо з копії відповідних документів, що є у розпорядженні редакції.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Посилаючись на норми законів “Про правовий режим воєнного стану”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” та “Про військовий обов’язок і військову службу”, в Генеральному штабі ЗСУ розробили та затвердили порядок надання дозволу на виїзд за межі проживання призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Документ розробили в управлінні персоналу Генштабу; до відома органів влади та місцевих адміністрацій цей не секретний документ розіслано за підписом Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно прийнятого порядку, дозвіл для виїзду видається керівником ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку. 

Місце перебування на військовому обліку визначає відповідна відмітка у посвідченні про приписку до призовної дільниці, військовому квитку та тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного.

Дозвіл для виїзду для “заброньованих” осіб може надавати керівник ТЦК та СП, який оформлював посвідчення про відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час.

Призовникам, яким надано відстрочку або які мають на неї право (стаття 17 закону “Про військовий обов’язок і військову службу”), дозвіл надається на термін до одного року, але не пізніше дати закінчення відстрочки. Іншим призовникам – за рішенням керівника ТЦК та СП “при наявності поважних причин” (серед таких вказується “хвороба або смерть рідних, сімейні обставини, тощо”) на термін до 30 діб.

Військовозобов’язаним та резервістам, які не підлягають призову на вййськову службу під час мобілізації (ст. 23 закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”) дозвіл надається на рік, але так само не пізніше дати закінчення права на відстрочку.

Заброньованим на період мобілізації та на воєнний час – на термін до 30 діб.

“В окремих випадках за рішенням керівника ТЦК та СП решті військовозобов’язаних та резервістів при наявності поважних причин з поданням ними відповідних документів на термін до 30 діб”, – йдеться у документі Генштабу.

Натомість дозвіл не потрібен і не надається громадянам, які виключені з військового обліку (ч.6 ст. 37 закону “Про військовий обов’язок і військову службу”). Підставою для їх виїзду за межі проживання вказується відповідний запис та відмітка про виключення з обліку у військовому квитку. 

Не потребують дозволу також ті, хто заброньований і відбуває у відрядження.

Також у Генштабі затвердили форму документу дозволу для виїзду, а також клопотання про такий дозвіл з боку керівництва заброньованих осіб. 

В Генеральному штабі нагадали, що “норма Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, який діє з 1992 року, передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки”.

“З метою впорядкування обліку переміщених осіб Генеральним штабом Збройних Сил України розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. Дозвіл видається від 30 діб до року залежно від категорії субʼєкта. Розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю.

Просимо з розумінням ставитися до регуляторних заходів, продиктованих законами України, умовами воєнного стану і ведення війни”, – закликали у Генштабі.

Читайте: Призов без досвіду та жінки на війні: ЗСУ надали роз’яснення щодо загальної мобілізації

Фото: “Мілітарний”

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
09:00 Нацполіція розслідує справу щодо розкрадання 1,8 млн гривень столичного бюджету при здійсненні капремонту одного з гуртожитків КП “Київпастранс” на вул. Мрії (раніше мала…
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
09:00 Столична прокуратура спільно з активістами добилися повернення до комунальної власності ділянки площею 19,72 га в Дарницькому районі біля озера Вирлиця (фактично, водно-болотні угіддя).…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
09:00 У серпні в Згурівці через Prozorro було зроблено замовлень на понад 11 млн гривень. Цей місяць відзначився укладенням двох “довгограючих” угод – на…
Banner
QlU7mDx4