Для внутрішніх переселенців будуватимуть “швидке житло” – Кабмін

Для внутрішніх переселенців будуватимуть “швидке житло” - Кабмін

Кабінет міністрів ухвалив документи, необхідні для формування фондів тимчасового житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Для цих людей зводитимуть типові помешкання за технологіями швидкого будівництва в тих регіонах країни, де не ведуться бойові дії. Гроші на це уряд планує залучати як з державного, так і місцевих бюджетів, а також використовувати фінансову допомогу міжнародних донорів. 

Про це KВ стало відомо з повідомлення на урядовому порталі за підсумками засідання Кабінету міністрів під головуванням Дениса Шмигаля 19 квітня 2022 року. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно з урядовим релізом, прийнято постанову “Деякі заходи формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб”, якою затверджено Порядки з формування фондів житла для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб та викупу, будівництва житла з метою передачі для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Повідомляється, що будувати таке житло будуть у регіонах України, де не ведуться бойові дії, та за типовими проектами будівництва житла із застосуванням сучасних технологій швидкого будівництва.

“Фінансування цих заходів можливо здійснювати за рахунок державних коштів, коштів статутного капіталу Держмолодьжитла, місцевих бюджетів, міжнародних донорів, добровільні внески фізичних і юридичних осіб, інших джерел, не заборонені законодавством”, – йдеться в урядовому релізі.

За даними міністерства розвитку громад і територій (міністр – Олексій Чернишов), наразі понад 10 мільйонів українців вимушено покинули свої домівки через збройну агресію росії проти нашої країни. З них 6,5 мільйонів залишилися в Україні та оселилися в більш безпечних регіонах держави. Також відомо, що український уряд працює над розв’язанням гуманітарних питань та забезпеченням громадян тимчасовим житлом разом з міжнародними партнерами.

Зазначимо, що на момент публікації новини текст постанови не оприлюднений у відповідному розділі урядового сайту. KВ детальніше проаналізує згаданий документ, щойно він з’явиться у доступі.

Як інформувала KВ, на тому ж засіданні 19 квітня Кабінет міністрів ухвалив низку постанов, що регулюють організацію робіт з відновлення чи демонтажу будівель і споруд, пошкоджених внаслідок збройної агресії рф. Уряд схвалив також зміни, які спрощують процедуру затвердження проектів будівництва.

Читайте: На Київщині продовжується відбудова інфраструктури, за оновленими даними повністю зруйновано 806 об’єктів, – КОВА

Нагадаємо, через війну росії проти України мільйони українців – ВПО – зараз перебувають в центральних та західноукраїнських областях. Великі населені пункті в цій ситуації здебільшого переповнені, але в маленьких містах, селищах та селах є багато вільного житла. Крім того, військово-цивільні адміністрації (ВЦА) ще навіть не використовують своє право встановлювати для власників житла повинність з розміщення ВПО. При цьому, в Міністерстві розвитку громад та територій України (Мінрегіон) за участі Конфедерації будівельників України (КБУ) йде бурхлива робота саме зі спрощення правил будівельного ринку заради ввезення та встановлення тимчасового житла. КВ проаналізувала одну з нарад з цього приводу і дійшла висновку – ситуація рухається кудись не туди, і дуже схожа на лобістські ігри забудовників за підтримки Мінрегіону.

Детальніше: Мінрегіон та КБУ в напівзакритому режимі готуються до будівництва тимчасового житла для біженців (відео)

Фото: Урядовий портал

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Banner
QlU7mDx4