До Чорнобильської АЕС прибудуть фахівці МАГАТЕ

До Чорнобильської АЕС прибудуть фахівці МАГАТЕ

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) планує здійснити візит до Чорнобильської АЕС з метою контролю ситуації на ядерному об’єкті та надання підтримки Україні. Наразі загальна радіаційна обстановка навколо ЧАЕС контрольована. Певне підвищення радіаційних показників було зафіксовано лише при відході російських військ. 

Про це KВ дізналася із повідомлення інформаційного агентства “Інтерфакс-Україна”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Повідомляється, що 1 квітня під час пресконференції у Відні, за підсумками візитів в Україну та Росію 29-31 березня, генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі заявив про важливість присутності фахівців МАГАТЕ на атомних об’єктах України. За його словами, вони прибудуть найближчим часом і, насамперед, до Чорнобильської АЕС.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Ми плануємо бути там дуже скоро. Тому що там є багато роботи, яку потрібно виконати”, – сказав він на 

При цьому глава агентства назвав повернення контролю над ЧАЕС українській стороні “кроком у правильному напрямі”.

За його оцінкою, на цьому об’єкті через перебої в електропостачанні або фізичні пошкодження може бути “багато всього, що могло бути відключене або вийти з ладу”. Водночас він нагадав, що під час окупації не працював дистанційний моніторинг радіаційних показників.

“Українські фахівці знають, як виконувати свою роботу. Але це не означає, що міжнародна допомога та співпраця будуть зайвими”, – зазначив Гроссі.

Крім того, додав глава агентства, необхідно перевірити збереження ядерного матеріалу. Загальну радіаційну обстановку навколо ЧАЕС він назвав “цілком нормальною”, припустивши при цьому певне підвищення радіаційних показників при виведенні військ, яке спостерігалося і під час їхнього заходження на майданчик станції.

“Був відносно підвищений рівень локалізованої радіації через рух важких транспортних засобів під час окупації станції. І, мабуть, це могло бути знову на виході”, – сказав Гроссі.

Нагадаємо, що 30 березня Україна провела перемовини з генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі та делегацією його колег. Міністр енергетики України Герман Галущенко зауважив, що ці перемовини стануть надійним фундаментом для подальшої співпраці України і МАГАТЕ у протидії агресору та забезпеченні світової безпеки. 

“Сподіваюсь, вони стануть одним з перших у ланцюгу наступних кроків до забезпечення ядерної безпеки України та світу. […] В подальшому ми маємо убезпечити всі наші чотири працюючі атомні електростанції, сховища відпрацьованого ядерного палива, ЧАЕС, Зону відчуження від потенційного нападу. Адже без(д)умні дій російських військ, які вони вже вчинили на Запорізькій та Чорнобильській АЕС, дають розуміння, що світ буде під загрозою ядерної катастрофи допоки не буде введено демілітаризовану зону навколо всіх наших ядерних об’єктів”, – каже Галущенко.

Нагадаємо, За інформацією Держагентства з управління зоною відчуження, перед виходом російські військові розграбували станцію. Російські окупанти захопили ЧАЕС 24 лютого. 31 березня вони залишили станцію. За словами директора ЧАЕС Валерія Сейди, після відходу окупантів усе технологічне обладнання та всі системи контролю і моніторингу радіаційних показників ЧАЕС працюють у штатному режимі. Водночас він додав, що окупанти забрали з собою п’ять із 15 контейнерів з обладнанням для ремонту та запчастинами, необхідними для ЧАЕС, проте не зміг наразі оцінити загальні втрати.

Читайте: Військові рф залишили територію ЧАЕС

Фото: pravda.com

КиївВлада

Автор:
Вероніка Злацька
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4