До Держреєстру нерухомих пам’яток включили 8 археологічних об’єктів столиці

До Держреєстру нерухомих пам’яток включили 8 археологічних об’єктів столиці

До Державного реєстру нерухомих пам’яток України включили 8 археологічних об’єктів столиці. Йдеться про археологічний комплекс, культурний шар та Некрополь Кирилівського монастиря, також у переліку печерний монастир в садибі Кирилівської церкви та залишки монастирських споруд. Крім того в реєстр включено Смородинський археологічний комплекс, підземна споруда та поселення трипільської культури на Смородинському узвозі.

Про це, як передає КВ, йдеться в повідомленні на сайті Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Зазначається, що відповідний перелік об’єктів затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2024 року № 701. 

“Ці об’єкти є надзвичайно цінними для нашої культури та історії. Вони є живими свідченнями минулих епох і відображають багатогранність нашої національної спадщини. Включення цих об’єктів до реєстру – важливий крок у збереженні та дослідженні нашої історії”, – зауважили директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова.

Йдеться про такі об’єкти культурної спадщини Києва:

  • Археологічний комплекс Кирилівського монастиря, ХІІ ст.;
  • Культурний шар монастиря ХІІ–ХІІІ століття, ХІІ–XVIII ст.;
  • Некрополь Кирилівського монастиря, ХІІ ст.;
  • Комплекс печерного монастиря в садибі Кирилівської церкви, ХІІ ст.;
  • Залишки монастирських споруд, мурів та Надбрамної церкви з дзвіницею Кирилівського монастиря, друга половина ХVIІІ ст.;
  • Смородинський археологічний комплекс, ІV–III тис. до н.е.;
  • Підземна споруда на Смородинському узвозі, ІV–III тис. до н.е.;
  • Поселення трипільської культури на Смородинському узвозі, ІV–III тис. до н.е.

Як повідомили в КМДА, облікову документацію на ці пам’ятки розробили науковці Центру консервації предметів археології Департаменту охорони культурної спадщини. У грудні 2022 року Департамент зробив подання на Міністерство культури та інформаційної політики щодо внесення цих об’єктів до Держреєстру. У квітні 2023 року проєктну документацію розглянули на відповідній експертній комісії з питань обліку об’єктів культурної спадщини.

Читайте: Робоча група МКІП проаналізує стан історичного ареалу Поштової площі

Фото: РІСУ

КиївВлада

Олександр Попов

Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4