У вівторок, 11 квітня 2023 року, у Верховній Раді було зареєстровано проект постанови, яка може скасувати повернення бойових надбавок військовим ЗСУ, ДСНС і поліцейським через скорочення зарплат держчиновників.
Про це KВ дізналась з повідомлення видання “Гордон” з посиланням на картку законопроекту на офіційному сайті Верховної Ради.
Згідно інформації на офіційному сайті ВР, проект “Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 10.04.2023 про прийняття в другому читанні та в цілому проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правового регулювання питань, пов’язаних із здійсненням заходів правового режиму воєнного стану” за №8312-П зареєстровано 11 квітня 2023 року.
Як зазначається, текст документу поки що не оприлюднено, але, згідно з процедурою, ухвалені вчора зміни не можуть бути підписані спікером парламенту Русланом Стефанчуком без розгляду постанови.
Видання повідомляє, що на думку автора постанови, народного депутата від фракції “Голос” Володимира Цабаля, яку він оприлюднив у Facebook, в ухваленій редакції закон не забезпечує достатніх джерел фінансування бюджету для здійснення зазначених доплат. Запропоноване авторами закону зменшення зарплат чиновникам, суддям і працівникам держпідприємств профінансує, за приблизними підрахунками, нібито лише 2% від необхідної суми.
“Тобто в кращому випадку буде, як із законом про освіту, де роками прописано, що у вчителів мають бути одні зарплати, а через відсутність фінансування реальні зарплати значно менші. В гіршому випадку Міністерству оборони і МВС доведеться фінансувати цю “нестачу” в 98% у межах теперішніх видатків. Тобто фактично за рахунок військових, які на передовій, оскільки де брати решту 98%, автори правки забули запропонували”, – заявив нардеп.
Володимир Цабаль також зазначає, що в законі не прописали механізму диференційованого передавання зекономлених на зарплатах чиновників коштів на оплату військовим. Окрім того, він ігнорує вже розроблені й коректніші зміни до бюджету, які збільшують фінансування сектору безпеки та оборони на пів трильйона гривень (майже на 50%). За словами нардепа, ці зміни зараз очікують схвалення президента України.
Також у депутата є зауваження до так званої зрівнялівки, коли військові чи поліцейські, які служать у Запорізькій або Херсонській областях (неподалік лінії зіткнення), отримуватимуть таку саму надбавку, як працівник ДСНС у Закарпатті чи в Івано-Франківську. І, нарешті, він зазначає, що ухвалене в законі обмеження виплат суддям, антикорупційним органам та іншим державним службовцям порушує велику кількість зобов’язань України перед Євросоюзом, Міжнародним валютним фондом та іншими донорами.
“Збільшувати фінансування сектору безпеки й оборони потрібно реальними діями, а не на папері. Популізмом війну не виграти – тільки продумана фіскальна і бюджетна політика допоможе перемогти ворога”, – робить висновок Цабаль.
Раніше KВ повідомляла, що Верховна Рада підтримала законопроект, який передбачає повернення доплат військовим у розмірі 30 тис. гривень, які перебувають поза зоною бойових дій. Такі ж доплати були повернуті і для працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій та поліцейським.
Читайте: Рада повернула доплати у розмірі 30 тис. гривень для тилових військовослужбовців
Фото: armyinform.com.ua