Експерти розповіли як змінить ринок нерухомості механізм реєстрації майбутніх об’єктів нерухомості (МОН)

Експерти розповіли як змінить ринок нерухомості механізм реєстрації майбутніх об'єктів нерухомості (МОН)

В Україні офіційно запрацював механізм «майбутніх об’єктів нерухомості» (МОН). Продаж нерухомості за механізмом МОН гарантуватиме покупцям закріплення майнових прав у реєстрі, захист від подвійного продажу, прозорість будівництва та сприятиме швидкій акредитації житла за “єОселя” та “єВідновлення”. 

Про це КВ дізналася з інтерв’ю комерційної директорки компанії «Інтергал-Буд» Анни Лаєвської в ефірі телеканалу Еспресо.

“Майбутній об’єкт нерухомості – це вже майнові права та конкретно об’єкт нерухомості, який буде збудовано в майбутньому й права фізичної особи на який фіксуються в реєстрі майнових прав. Відповідно, фізична особа-покупець нерухомості може бути впевненою, що вона є єдиним набувачем майнових прав на такий об’єкт, відстежувати стан продажів комплексу, в який фізична особа інвестувала, а також мати згідно з законом № 2518 певні гарантії”, – розповіла Лаєвська.

Як повідомляється, компанія «Інтергал-Буд» спільно з банком «Глобус» стала учасником пілотного проєкту, що передбачає банківську гарантію для МОН.

“Суть цієї банківської гарантії в тому, що компанія-девелопер підтверджує відсутність подвійних продажів та якихось сторонніх зобов’язань щодо квартир, які пропонуються саме за МОНами”, – пояснила експертка. 

За її словами, продаж об’єктів за механізмом майбутніх об’єктів нерухомості дає можливість швидкої та більш ефективної акредитації під держпрограму “єОселя”.

“Відкриваючи гарантію та вносячи проєкт за схемою майбутніх об’єктів нерухомості, девелопер чітко підтверджує наявність усієї дозвільної документації, верифікує всі наявні вихідні дані по своєму об’єкту, а в нашому випадку ще депонує живі кошти в банку для того, щоб мати можливість продавати саме за таким алгоритмом”, – говорить Лаєвська.

І додає, що саме вимоги закону №2518 дають необхідні гарантії згідно з договорами, зобов’язання забудовника щодо дотримання термінів, якості, технічних характеристик об’єктів будівництва.

“Це вже закріплені майнові права, які фізична особа може бачити в реєстрі, якими може самостійно розпоряджатися з погляду перепродажу якихось майнових правочинів і, відповідно, бути впевненою в тому, що немає ніяких зазіхань на цей об’єкт з боку інших покупців чи якихось ризиків втрати прав на цей об’єкт. Цей закон дає більшу безпеку й захищеність інтересів саме фізичної особи, інвестора на ринку нерухомості”, – наголошує Лаєвська.

Зокрема, впровадження МОН дає покупцям низку переваг. Так, забудовник зобов’язаний щомісяця звітувати перед покупцями про стан будівництва за допомогою фото- та відеоматеріалів, девелопер не може змінювати технічні характеристики будинку чи площу квартири без згоди покупців.

“Більше ніяких додаткових поверхів, які спонтанно виникли, або, наприклад, переформатування нежитлових приміщень, чи МЗК в якісь комерційні приміщення, економії на дитячих майданчиках чи, наприклад, оптимізації якихось елементів доброустрою, які були заявлені в об’єкт із самого початку. Тепер це чітко врегульовано, і фізичні особи мають важіль впливу на девелопера. Суттєві проєктні зміни мають бути письмово погоджені з покупцями конкретного об’єкта нерухомості”, – розповіла експертка.

Крім того, запровадження механізму МОН також вигідне девелоперам, оскільки дає змогу продавати житло через програму “єВідновлення” саме  на етапі будівництва 

“Якщо девелопер реалізує свій об’єкт за алгоритмом майбутніх об’єктів нерухомості, то він може пропонувати не лише готові квартири під “єВідновлення”, але й ті, що на етапі будівництва. А це очевидний плюс для продажів, для попиту і для можливості реалізації своїх об’єктів”, – резюмувала Лаєвська.

Нагадаємо, що будівельна компанія “Інтергал-Буд” разом із банком “Глобус” запустила пілотний проєкт про внесення до реєстру майбутніх об’єктів нерухомості (МОН). Йдеться про об’єкти, право на будівництво яких одержали до набуття чинності нового закону №2518 та постанови Кабміну №596. Покупці отримують законодавчо захищені права на майбутнє житло, зареєстроване в публічному реєстрі, ще до завершення будівництва. Завдяки тісній співпраці з державними органами та урядом цей проєкт став першим подібним прецедентом на ринку нерухомості. 

Читайте: Київ майбутнього — це місто комфортної середньої поверхової забудови, – “Інтергал-Буд”

Фото: espreso.tv

КиївВлада

Інна Міхно

Рекомендуємо до перегляду
“Корупційні паркінги”: Нацполіція розслідує порушення законодавства з боку топпосадовців “Житлоінвестбуд-УКБ” і КМДА
“Корупційні паркінги”: Нацполіція розслідує порушення законодавства з боку топпосадовців “Житлоінвестбуд-УКБ” і КМДА
09:00 Нацполіція всерйоз взялася за керівництво КП “Житлоінвестбуд-УКБ”. Наразі  вивчаються факти можливої корупції при зведенні та використанні паркінгів, які були збудовані на території житлових…
444 млн гривень за 5 років: у Держаудитслужбі назвали суми фінансових порушень, зафіксованих в Києві
444 млн гривень за 5 років: у Держаудитслужбі назвали суми фінансових порушень, зафіксованих в Києві
09:00 Органи Держаудитслужби України за останні п’ять років провели в столиці 137 перевірок, під які потрапили Київрада, Київська міськдержадміністрація (КМДА), районні в Києві державні…
“Гріхи “Київметробуду”: Нацполіція підозрює експідрядника будівництва метро на Виноградар у фінансуванні РФ
“Гріхи “Київметробуду”: Нацполіція підозрює експідрядника будівництва метро на Виноградар у фінансуванні РФ
09:00 Столичні правоохоронці продовжують розслідувати, як АТ “Київметробуд” в 2018-2023 роках будувало і не побудувало метро на Виноградар. Так, в рамках як мінімум третього…
Banner
QlU7mDx4