НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому першому заступнику голови Державної фіскальної служби у зловживанні службовим становищем, що призвело до багатомільйонних збитків державі. А колишнього боса фігуранта справи – Насірова – обвинувачують в отриманні найбільшого в історії України викритого хабаря.
Про це КВ дізналася з повідомлення Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
За даними слідства, “суб’єкт господарювання звернувся до ДФС зі скаргою на рішення про стягнення податків. Підозрюваний, маючи виключне право підпису рішень за результатами розгляду скарг та діючи в інтересах суб’єкта господарювання, навмисно не підписав готовий проєкт відповідного рішення у встановлений термін. Внаслідок цього скарга була автоматично задоволена, а бюджет втратив можливість стягнути податки та штрафні санкції на суму понад 641 млн грн”.
Кваліфікація дій підозрюваного: ч. 2 ст. 364 КК України.
За інформацією порталу «Слово і діло», йдеться про Сергія Білана (на фото перший сліва) та скаргу Ощадбанку на рішення Офісу великих платників податків ДФС щодо нарахування банку суми грошового зобов’язання за платежем з податку на доходи нерезидентів.
Білан, як твердять ЗМІ, у 2025 році курував податкову міліцію на посаді першого заступника голови ДФС як колишній співробітник СБУ. Тоді Президентом був Петро Порошенко, а Прем’єр-міністром Арсеній Яценюк. Білоус спочатку очолював ДФС, а потім звільнився, а згодом повернувся у службу при Насірові.
“Колишній бос Сергія Білана Роман Насіров півтора року провів у СІЗО у справі Національного антикорупційного бюро. Його обвинувачують в отриманні найбільшого в історії України викритого хабаря – 722 млн грн в еквіваленті”, – пише “Ліга”.
Дещо інакше описує стосунки фігурантів УП: “Насірова називають креатурою президента і людиною, близькою до екс-голови ДФС Ігоря Білоуса. азом з Білоусом Насіров працював в інвесткомпанії “Ренесанс капітал”. Свого часу він очолював напрямок торгівлі цінними паперами в Concorde Capital. Має ступінь МВА в School of Technology and Management”.
Державну фіскальну службу ліквідували з 2022 року, її правонаступницями у відповідних сферах діяльності є Державна податкова служба та Державна митна служба.
Фото: УНІАН
Олексій Ігнатьєв