Державна енергетична компанія Енергоатом не виконує зобов’язань перед громадами, які взяла на себе у зв’язку з будівництвом у Чорнобильській зоні Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.
Про це, як стало відомо KV, йдеться в повідомленні на фейсбук-сторінці політичної партії “За Майбутнє” від 2 листопада 2021 року.
“Державна енергетична компанія Енергоатом не виконує зобов’язань перед громадами, взятими на себе у зв’язку з будівництвом у Чорнобильській зоні Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). Про це свідчить відповідь компанії на запит депутата Київської обласної ради, голови фракції “За Майбутнє” Ярослава Москаленка”, – йдеться в повідомленні.
Мовапро договір між Енергоатомом і Київською обласною державною адміністрацією, за яким 10% із суми капітальних інвестицій у ЦСВЯП мають спрямовуватися у громади, які безпосередньо межують із сховищем – Іванківську, Поліську і Славутицьку. За ці кошти там мають бути збудовані об’єкти соціального призначення.
“Згідно з відповіддю Енергоатому, загальний кошторис таких об’єктів при будівництві першого пускового комплексу ЦСВЯП складає 476,07 млн. Водночас сума капітальних інвестицій у будівництво сховища станом на 30 червня склала 3 млрд 663,5 млн грн. Таким чином, громади уже мали б отримати 10% від цієї суми – понад 366 млн грн.
Однак, станом на 30 вересня у громади перерахували лише 143,6 млн грн. Тобто фактично виділені кошти поки що значно менші за необхідні. До того ж схоже, що Енергоатом навіть не збирається повністю виконувати цю домовленість – у їхньому фінансовому плані до кінця року передбачено виділити за цією статтею лише 250 млн грн з фактично необхідних 366 млн грн. Тактику обрано просту – максимально затягувати виділення коштів, щоб громади були раді уже й тому, що перепаде”, – прокоментував Ярослав Москаленко.
За його словами, фракція “За Майбутнє” наразі працює над вирішенням ситуації.
“Сьогодні у нас є порозуміння з КОДА і щодо розподілу грошей, і щодо механізму співпраці з Енергоатомом. Тому продовжуємо спільними зусиллями вибивати ці кошти, бо вони є життєво необхідними для громад”, – додав Москаленко.
Нагадаємо, як писала KV, за словами Ярослава Москаленка, Київська обласна рада передала 48 автівок для служби екстреної медичної допомоги Киівщини під керівництвом голови КОР Наталі Гунько 12 жовтня.Таким чином автопарк Київського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф був практично повністю оновлений, а Київщина на довгі роки вперед забезпечена якісними реанімобілями світового рівня.
Читайте: Бізнес поставили перед фактом подорожчання газу і залишили напризволяще, – депутат Москаленко
Фото: “За Майбутнє”