Європол створив оперативну робочу групу для підтримки розслідувань воєнних злочинів, скоєних в Україн. Група займатиметься збором та аналізом розвідувальної інформації з відкритих джерел (OSINT), спецпідрозділ погодилися виділити 14 країн.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби ГУ Нацполіції України з посиланням на інформацію Europol.
“Нова Оперативна робоча група (Operational Taskforce – OTF) була створена для сприяння розслідуванням міжнародних злочинів, скоєних в Україні після вторгнення російських збройних сил у лютому 2022 року. Мета цієї робочої групи – допомогти виявити підозрюваних та їхню причетність до воєнних злочинів, злочинів проти людяності або злочинів геноциду, скоєних в Україні, завдяки збору та аналізу розвідувальної інформації з відкритих джерел (OSINT)”, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що групу (OTF) очолюють підрозділи з боротьби з міжнародними злочинами поліції Нідерландів (Nationale Politie) та Федерального управління кримінальної поліції Німеччини (Bundeskriminalamt) за підтримки Європолу та його аналітичного проєкту “Основні міжнародні злочини” (AP CIC).
Наразі 14 країн погодилися виділити спеціальний підрозділ OSINT для підтримки пріоритетних запитів від України, інших країн та Міжнародного кримінального суду.
OTF може також звертатися за підтримкою та співпрацею до організацій, які не є членами OTF, агенцій ЄС, неурядових організацій або приватних компаній.
Країни-учасниці: Бельгія, Франція, Німеччина, Ірландія, Італія, Литва, Нідерланди, Португалія, Словацька Республіка, Словенія, Іспанія, Норвегія, Велика Британія, Сполучені Штати Америки.
Нагадаємо, незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні у своїй доповіді заявила, що вона продовжує знаходити численні докази воєнних злочинів, скоєних російськими військовими в Україні, зокрема щодо сексуального насильства.
Читайте: США передадуть до Міжнародного кримінального суду докази воєнних злочинів росії
Фото: Europol