Голова Обухівської райдержадміністрації Микола Кравчук (на фото) розповів про те, навіщо він нещодавно відвідував німецький Ганновер. За словами очільника РДА, поїздка видалась “насичена та плідна”, зокрема що стосується участі в засіданні тамтешньої місцевої влади й налагодження контактів з ганноверським підприємством, що займається промисловим використаннят та утилізацією відходів.
Про це KВ дізналася з допису в соцмережі голови Обухівської РДА Миколи Кравчука.
“У рамках робочої поїздки з Великим другом нашого району старостою Познанського Повіту Jan Grabkowski мав нагоду відвідати Ганновер Федеративної Республіки Німеччина. Поїздка була дуже насиченою та плідною, адже ми на запрошення Президента регіону Ганновер Regionspräsident Steffen Krach взяли участь у засіданні парламенту регіону, де я мав змогу виступити і подякував за допомогу нашим німецьким партнерам”, – запостив Кравчук на Фейсбуці.
Серед головного у тій поїздці очільник Обухівської РДА виділив відвідання місцевого підприємства з промислового використання та утилізації відходів регіону Ганновер: “Враховуючи постійні звернення від мешканців громад Обухівщини стосовно діяльності полігону ТПВ в с. Підгірці, дана зустріч була максимально актуальною. Історія становлення даного підприємства схожа на нашу, але ці виклики вони пройшли приблизно 50 років тому”.
Нагадаємо, з початку 2023 року народні депутати та посадовці органів місцевого самоврядування не можуть виїїхати за кордон через заборону робити це без поважної причини для усіх топ-посадовців країни та депутатів усіх рівнів.
KВ звернула увагу на той факт, що останнім часом можновладці Києва і Київщини почали активно викладати в соцмережі звіти про свої закордонні поїздки.
Наприклад, мер Бучі Анатолій Федорук нещодавно побував у Південній Кореї, щоб у Сеулі підписати угоди для розбудови Бучанського водоканалу. По поверненні Федорук повідомив у соцмережі, що він задоволений поїздкою: “Підписані важливі меморандуми, що сприятимуть розвитку Бучанської громади. Обидві угоди — тристоронні. Вони були завчасно підписані Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України”.
А перший заступник голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Микола Поворозник днями розповів про підсумки Інвестиційного форуму міста Києва – 2023: “Брюссельська платформа: стале відродження Великого Києва”, який пройшов у Брюсселі. Форум був присвячений відновленню та післявоєнному розвитку столиці України і в ньому взяла участь делегація КМДА.
Тим часом стало відомо, що депутати Київської обласної ради, ймовірно, використовували ГО “Медіаоборона” як інструмент для виїзду у “закордонні круїзи”. “Медіаоборона” пов’язана з народним депутатом України Олександром Дубінським (обраний від “Слуги народу” за 94 округом, Васильків і Обухов Київщини)і могла використовуватись як прикриття під виглядом волонтерства. Так, щонайменше троє депутатів обласного осередку “Слуги народу” та сам Олександр Дубінський отримували дозволи на виїзд за системою “Шлях” за поданням зазначеної ГО. Чому ефективність діяльності “Медіаоборони” можна вважати сумнівною, хто з депутатів ймовірно скористався можливістю “по-тихому” покинути країну, та як у КОР завелась “кишенькова ГО” – розслідувала KВ.
Фото: Facebook Микола Кравчук