Громадська рада при Держкіно вимагає відкликати рішення про реорганізацію Довженко-Центру. У раді вважають це рішення сумнівним і непрозорим.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні видання “Детектор Медіа” з посиланням на заяву Громадської ради при Держкіно.
У документі наголошується, що члени Громадської ради дізналися про рішення Держкіно зі ЗМІ. Вони вважають його сумнівним та непрозорим, зокрема, через те, що головним приводом для реорганізації стала фінансова нерентабельність установи.
“За такою логікою варто було б закрити Національний художній музей, Бібліотеку Вернадського та практично всі навчальні заклади. Хочемо нагадати очільникам Держкіно, що їхнє перебування на посадах – явище тимчасове, тоді як цінність мистецтва, діяльність культурних інституцій не обчислюються за логікою супермаркетів”, – зазначили в Громадській раді.
Члени Ради наголосили, що наказ про реорганізацію унікального Центру виглядає більш ніж сумнівним.
“Ми, члени Громадської Ради при Держкіно, про це рішення не просто не були поінформовані, а дізналися про нього з медіа. На наше переконання, такий наказ Держкіно не є прозорим, мотиви його прийняття незрозумілі й викликають здивування та відверте обурення”, – зауважили в організації.
У Громадській Раді висловили недовіру діям Держкіно та звернулись з вимогою відкликати рішення про реорганізацію “Довженко-Центру” як таке, що нищить успішну культурну інституцію й суперечить національним інтересам України.
Нагадаємо, 17 серпня стало відомо, що Державне агентство України з питань кіно (Держкіно) видало наказ про реорганізацію Довженко-Центру, що де-факто означає ліквідацію національного кіноархіву, який з 1994 року послідовно займається збереженням, дослідженням та популяризацією українського кіно.
Читайте: Держкіно ліквідовує Довженко-Центр (документ)
Як інформувала KВ, ситуація з Національним центром Олександра Довженка (Довженко-центр), а саме наказ про його реорганізацію сколихнула громадськість. На сайті Кабінету Міністрів 17 серпня розмістили петицію про скасування реорганізації Довженко-центру. 18 серпня сайті електронних петицій Президента України також з’явилась петиція з закликом зберегти Довженко-Центр,та його кіноархів. Водночас, ще одиним важливий фактором у ситуації довкола Довженко – центру може бути забудовник.
Читайте: Ситуація довкола Довженко-Центру: петиції громадян до влади та апетити забудовників (відео)
Фото: Андрій Бойко