Кабінет міністрів змінив порядок проведення електронних аукціонів для продажу обʼєктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що це дозволить активно запустити процес малої приватизації з 1 вересня 2022 року.
Про це KВ стало відомо з урядових повідомлень за підсумками засідання Кабінету міністрів під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 23 серпня 2022 року.
“Скорочуються терміни проведення повторних аукціонів, а також процес передачі майна їх переможцю. Об’єкти будуть приватизуватися одразу з необхідними документами. Покращується методика визначення вартості, що дасть змогу забезпечити справедливу ціну і пришвидшить процес проведення аукціонів. При цьому принцип прозорості та відкритості залишаються ключовими”, – прокоментував рішення уряду Шмигаль.
В прийнятій на засіданні 23 серпня постанові передбачені такі новації:
-
запровадження повторного електронного аукціону за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій;
-
скорочення періоду між аукціонами з 20-35 до 10-15 календарних днів;
-
підписання протоколу про результати електронного аукціону шляхом накладання кваліфікованих електронних підписів;
-
сплата переможцем електронного аукціону ціни продажу об’єкта приватизації протягом 20 робочих днів з дня формування протоколу про результати аукціону;
-
укладення договору купівлі-продажу об’єкта приватизації протягом 25 робочих днів з дня, наступного за днем формування протоколу;
-
опублікування органом приватизації в електронній торговій системі наказу про завершення приватизації протягом 10 календарних днів з дня його видання.
Як сказано в урядовому релізі, прийнята Кабміном постанова приводить правила проведення електронних аукціонів у відповідність до закону “Про приватизацію державного і комунального майна”. Ці законодавчі зміни сприятимуть процесам релокації підприємств в умовах воєнного стану та економічному відновленню держави.
Раніше повідомлялось, починаючи з вересня ц.р. Кабінет міністрів відновить приватизацію підприємств державної власності, процедури для продажу об’єктів малої приватизації були приведені до вимог військового часу. У липні Кабмін Шмигаля затвердив перелік 420-ти державних підприємств, які будуть передані до управління Фонду держмайна для подальшої приватизації та для ліквідації.
Фото: Урядовий портал