Кабмін прискорив передачу держпідприємств в управління Фонду держмайна для приватизації

Кабмін прискорив передачу держпідприємств в управління Фонду держмайна для приватизації

Кабінет міністрів змінив порядок передачі до сфери управління Фонду державного майна майнових комплексів, які не увійшли до переліку об’єктів, що не підлягають приватизації, та не належать до об’єктів, які необхідно залишити в державній власності.

Про це KВ стало відомо з повідомлення Урядового порталу за підсумками засідання Кабінету міністрів під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 7 вересня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Тепер ініціатива передачі таких об’єктів може належати не лише органам, які ними управляють, але й Кабінету Міністрів, Мінекономіки та Фонду держмайна.

Відповідні проекти рішень Уряду розроблятиме Міністерство економіки, в триденний термін погоджуватиме їх з Мінфіном та Держстатом і протягом семи днів передаватиме на розгляд Кабінету Міністрів України”, – йдеться в урядовому релізі.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

В Кабміні уточнили, що якщо орган, який управляє активом, у встановлений строк не погодить пропозиції з передачі об’єкту, вони передаватимуться Уряду без його погодження.

“Сьогодні бізнес та держава зацікавлені у максимальному прискоренні приватизації. Це дозволить підприємцям стати власниками нових активів, запустити виробництва, створити робочі місця, налагодити переробку продукції, вийти на зовнішні ринки. Раніше бюрократичні процедури значно затягували процес передачі об’єктів зі сфери відання окремих держустанов до управління Фонду. Тепер ми прибираємо ці перепони. Об’єкт буде максимально швидко взятий Фондом держмайна в управління з подальшою його підготовкою до проведення відкритого та конкурентного аукціону. В результаті за відносно стислі терміни ми знайдемо для занедбаних непрацюючих активів приватних інвесторів, які дадуть їм нове життя”, – цитує урядовий реліз пршого віце-прем’єр-міністра – міністра економіки Юлію Свириденко.

У рамках “малої приватизації” в 2022 році держава планує знайти власників для щонайменше 150-ти підприємств. 

Як інформувала KВ, наприкінці серпня 2022 року Кабінет міністрів змінив порядок проведення електронних аукціонів для продажу обʼєктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль тоді заявив, що це дозволить активно запустити процес малої приватизації з 1 вересня 2022 року.

Читайте: Рада призначила нардепа Умєрова з “Голосу” головою Фонду держмайна

Фото: Урядовий портал

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4