Кабінет міністрів України (КМУ) за поданням Міністерства фінансів (міністр – Сергій Марченко, на фото) схвалив звіт про виконання Закону “Про Державний бюджет України на 2022 рік”. Основними підсумками виконання головного фінансового документу країни торік в уряді назвали прийнятний дефіцит бюджету (вдалося не вийти за законодавчо встановлені межі), а також достатнє фінансування безпеки та оборони й соціальних виплат. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль вважає одним з головних досягнень торік, що вдалося уникнути шаленої девальвації гривні та галопуючої інфляції.
Про це KВ стало відомо з повідомлення на Урядовому порталі за підсумками засідання КМУ під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 25 квітня 2023 року.
“Доходи державного бюджету становили 1 трлн 787,7 млрд гривень, левову частку яких становили гранти від міжнародних партнерів (481,1 млрд гривень, або 26,9 % усієї суми доходів держбюджету за рік).
Видатки державного бюджету у 2022 році сягнули 2 трлн 706 млрд гривень, що більше ніж у минулому році на 1 трлн 214 млрд гривень та на 80 % більше обсягу видатків, затвердженого законом на початку 2022 року, причому більша частина з них – це видатки на національну безпеку та оборону, обсяг яких у 2022 році становив 1 трлн 537 млрд гривень”, – сказано в урядовому релізі про параметри виконаного минулорічного держбюджету.
Основними підсумками виконання державного бюджету 2022 року названі такі:
-
дефіцит державного бюджету було виконано в межах значно нижче встановленого законом граничного показника (факт – 914,9 млрд грн, 17,6 % ВВП при плані 31,7 % ВВП);
-
виділення коштів на оборону та безпеку в обсязі 29,6 % ВВП (у 5,8 разів більше ніж у 2021 році);
-
забезпечення подальшого зростання мінімального розміру заробітної плати, розмірів прожиткового мінімуму й інших видів соціальних виплат та допомог;
-
продовження підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян;
-
надання пільг та субсидій для населення у грошовій формі.
“З перших днів повномасштабної збройної агресії проти України Уряд докладав максимальних зусиль для збалансування фінансової системи країни шляхом переорієнтування бюджету на військові цілі, а також на пошук джерел фінансування постійно зростаючих видатків на військові потреби, забезпечення роботи критичної інфраструктури, здійснення найнеобхідніших соціальних і гуманітарних видатків, спрямованих на підтримку життєдіяльності громадян”, – йдеться у повідомленні КМУ.
Читайте: Дефіцит держбюджету-2023 без міжнародних донорів не покрити, – Шмигаль
“Попри безпрецедентні виклики, нам повною мірою вдалося профінансувати всі ключові видатки бюджету. У 2022 році ми збільшили видатки на оборону нашої країни в дев’ять разів, порівняно з 2021 роком. У 2,5 раза збільшилися видатки на безпеку. На 25% збільшили видатки на соціальний захист населення. На 8% — на охорону здоров’я”, – цитує Урядовий портал прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.
Серед основних досягнень Шмигаль назвав те, що владі вдалося не допустити шаленої девальвації гривні та галопуючої інфляції: “Наша економіка втрималася на плаву. Тепер важливо, аби вже цього року ми побачили її відновлення”.
Повідомляється також, що сьогодні Кабмін схвалив і розпорядження “Про схвалення звіту про виконання Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік”, яке не було затверджено минулого року у зв’язку із введенням воєнного стану.
Читайте: Війна і дороги: Рада ухвалила державний бюджет на 2023 рік
Фото: Урядовий портал