“Нафтогаз України” отримав в управління пакети акцій акціонерних товариств (АТ) “Київоблгаз”, “Житомиргаз” і “Львівгаз”.
Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби компанії “Газорозподільні мережі України”.
Як йдеться в повідомленні, до групи “Нафтогаз” доєднались АТ “Київоблгаз”, АТ “Житомиргаз” і АТ “Львівгаз”.
“Функціонування під управлінням державного драйвера передбачає формування гнучкої системи комунікації з клієнтами, налагодження стабільного надання послуг і модернізацію інфраструктури. Зусилля професіоналів будуть спрямовуватись на раціональне використання енергоресурсів і забезпечення безперебійного розподілу “блакитного палива” до осель громадян, бюджетних установ і комерційних об’єктів”, – повідомили в компанії.
В компанії додають, що у листопаді 2022 року Уряд за пропозицією міністра енергетики України Германа Галущенка ухвалив рішення про переукладення договорів експлуатації газорозподільних мереж державної форми власності, яке запустило процес повернення державного майна під контроль держави.
За словами Германа Галущенка, ключова мета цієї ініціативи – забезпечення національної безпеки та надійного обслуговування громадян в умовах війни.
“Після приватизації облгазів, яка відбулася більше 10 років тому, виникла низка проблем у сфері газопостачання. Система розподілу фактично використовувалася безоплатно. Ми цей підхід кардинально змінили. Продовжуємо процес повернення під контроль держави майна, яке критично потрібне в умовах війни. Це питання національної безпеки”, – зазначив Герман Галущенко.
Акціонерне товариство “Оператор газорозподільної системи “Київоблгаз” (АТ Київоблгаз”) створено 14 серпня 1997 року. За інформацією Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України (АРІФРУ) станом на кінець 2021 року:
-
25% “Київоблгазу” належать НАК “Нафтогаз України”;
-
20,4414% “Київоблгазу” належать ТОВ “Омега-Капітал”, яке, за даними аналітичної системи Youcontrol, входить до Group DF газового олігарха Дмитра Фірташа, який вісім років перебуває під домашнім арештом у Відні, очікуючи на видачу американському правосуддю за звинуваченням у підкупі індійської влади за надання доступу до титанових родовищ. Крім того, Фірташ є учасником т. зв. “віденських домовленостей” на початку 2014 року, завдяки яким п’ятим Президентом України було обрано Петра Порошенка, а мером Києва – ВІталія Кличка. Одним з учасників цих “віденських домовленостей” був ексголова адміністрації президента Януковича – Сергій Льовочкін, народний депутат від “ОПЗЖ”, ексспівголова цієї проросійської партії, забороненої в Україні;
-
18,9367% “Київоблгазу” належать ТОВ “Транзит-Інвест”, яке, за даними аналітичної системи Youcontrol, входить до Group DF газового олігарха Дмитра Фірташа;
-
9,8048% “Київоблгазу” належать ПрАТ “Газтек”, яка за даними аналітичної системи Youcontrol, теж входить до Group DF газового олігарха Дмитра Фірташа;
-
8,2621% “Київоблгазу” належать ТОВ “Ласфано Україна”, яке теж пов’язують з газовим олігархом Дмитром Фірташем;
-
5.51% “Київоблгазу” належать “Matheron Limited” (Кіпр), яку також пов’язують з газовим олігархом Дмитром Фірташем”.
Таким чином, структури Дмитра Фірташа володіють щонайменше понад 53% “Київоблгазу”.
Читайте: Фірташ отримав від СБУ та БЕБ повідомлення про підозру в привласненні державного газу
Фото: відкриті джерела