Завтра, 22 вересня, відбудеться позачергова тринадцята сесія Київської облради. Це буде друга спроба колегіального органу розглянути 44 питання попередньої сесії, яка зірвалася. Додатково до порядку денного увійшло ще понад 20 питань. Вони стосуватимуться встановлення тарифів на тепло обласним КП, заслуховування звітів щодо виконання обласних програм, бюджету за минулий рік тощо.
Про це KВ дізналася із розпорядження № 182 голови КОР Наталії Гунько від 15 вересня.
“Скликати позачергову тринадцяту сесію Київської обласної ради 22 вересня 2022 року в місті Києві. Депутатів Київської обласної ради VIII скликання про місце та час проведення пленарного засідання позачергової тринадцятої сесії Київської обласної ради буде повідомлено окремо засобами зв’язку”, – йдеться в документі.
Зауважено, що у разі непередбачуваних обставин, місце та час проведення пленарного засідання може бути змінено.
На розгляд планується винести 68 питань. Загалом до переліку увійшла і 44 питання, що планували розглянути ще на позачерговій дванадцятій сесії, яку фактично зірвали.
А саме: заслухати низку депутатських звернень до ВР та звіт Тимчасової контрольної комісії з питань перевірки екологічного стану водних об’єктів. Розглянути кілька статутів чисельних обласних КП-шок, дати дозвіл на списання майна, оголосити нововиявлені території та об’єкти природно-заповідного фонду місцевого значення. Частина питань торкалася оренди та приватизації. А ще – передачу “швидких” для КНП КОР “Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” (15 автівок, – KВ). Також хотіли реорганізувати КНП КОР “Київська обласна лікарня “Хоспіс”, приєднавши її до обласного онкодиспансеру.
Із свіжих питань ще низка звернень до Кабміну, ВРУ , Президента щодо таких питань внесення змін до проєктів підзаконних нормативно-правових актів щодо включення територій громад області до переліку, на яких ведуться (велися) бойові, щодо питань реформування управління лісової галузі та світових організацій – щодо засудження факту масової страти українських військовополонених державою-агресором в Оленівці 29 липня 2022 року
Крім того, депутати мають реорганізувати КП “Симфонічний оркестр “Академія”,
перейменувати Київський обласний шкірно-венерологічний диспансер, внести зміни до статуту рятувально-водолазної служби “Київська обласна служба порятунку”.
Також обласні депутати мають намір погодити річні плани виробництва та постачання теплової енергії, її норм споживання своїм КП “Переяслав-Хмельницьктепломережа” та “Києво-Святошинська тепломережа”, та встановити їм нові тарифи на тепло.
У ході сесії мають ще припинити права користування частиною мисливських угідь ТОВ “Мисливські стежки” та привести у відповідність існуючий поділу лісів КП “Дарницьке лісопаркове господарство” та ПАТ “Науково-технічний комплекс “Електроприлад”. А ще – заслухати звіти про виконання обласних програм, виконання Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Київської області та оцінку результативності, виконання обласного бюджету Київської області за 2021 рік, звіт КОДА щодо виконання Програми соцекономічного та культурного розвитку. І затвердити програми розвитку водного господарства на 2022-2029 роки та внести зміни до ще низки обласних програм.
Нагадаємо, що пожвавлення на фронтах позитивно вплинуло на політичне життя в столичному регіоні. Повернулися призабуті за півроку війни чвари, срачики і кулуарщина. Найбільшу ж турбулентність переживала саме президентська політична сила. На тлі боротьби за крісло очільника обласної парторганізації “Слуги народу” в обласному колегіальному органі було створено депутатську групу “Відродження Київщини”. До неї увійшла частина депутатів-слуг і представники фракції “Батьківщина”. Але попрацювати плідно новому міжфракційному об’єданню поки не судилося. Пленарне засідання, на якому депутатам облради і представили членів “Відродження”, було зірвано самим “Відродженням”. Очільник групи “слуга” Олександр Скляров натякав, що керівниця ради “слуга” Наталія Гунько тягла в сесійний зал “шкурняки”, що було неприпустимим. Проте, заваливши пленарку, “відродженці” не тільки порятували область від гіпотетичної корупції, а і, наприклад, унеможливили поповнення автопарку для невідкладної допомоги.
Читайте: Відкладене відродження: Київщина увійшла у чергове політичне піке
Фото: KВ