У Київській міській раді (Київраді) наголосили, що, попри завідомо неправдиві заяви окремих активістів, продовжується розгляд в установленому порядку електронної петиції 12804 про повернення будинку Замкова на вулиці Івана Франка, 26 статусу памʼятки. Також, постать Отто Шмідта, якого пропонують додатково увічнити столичні активісти, має бути додатково розглянута, оскільки він був відомим діячем у СРСР.
Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Київської міської державної адміністрації (КМДА).
Також, у Київраді нагадали, що Департамент охорони культурної спадщини КМДА назвав “сумнівною” інформацію, на базі якої підготовлено проєкт облікової документації на вказаний будинок.
“Одночасно постать Отто Шмідта, імʼя якого пропонують додатково увічнити активісти, має бути розглянута і з точки зору деколонізації, оскільки останній був відомим діячем часів радянського союзу”, – наголосили у Київраді.
У пресслужбі підкреслили, що будівля на вул. І. Франка, 26 на обліку, як пам’ятка або об’єкт культурної спадщини не перебуває.
“Дана будівля наказом Міністерства культури і туризму України від 16.06.07 №662/0/16-07 визнана такою, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за адресою: вул. Франка, 26-Б”, – йдеться у повідомленні.
У КМДА закликають перевіряти інформацію з офіційних джерел.
Раніше KВ писала, що столична міськрада не передала в оренду ТОВ “Рент Менеджмент Інвест” земельну ділянку на вул. Івана Франка, 26, на якій розташований сумнозвісний 105-річний будинок Замкова. Це саме та будівля, за приватизацію якої керівнику Департаменту комунальної власності КМДА “світить” до 5 років позбавлення волі. Для затвердження відповідного проєкту рішення 8 лютого 2024 року у сесійній залі не вистачило всього одного голосу. Вочевидь, ключовою стала позиція окремих депутатів, які звернули увагу на те, що ця будівля явно має історичну цінність, що вказана компанія розпочала там будівельні роботи ще до прийняття Київрадою рішення про землевідвід і що під час акції протесту активістів за вказаною адресою на останніх було скоєно напад. Переконати депутатський корпус намагалися представники фракції “ВО “Батьківщина”. Але доводи Віталія Нестора, який доводиться свояком ймовірному бенефіціару “Рент Менеджмент Інвест” Сергію Коровченку, поки що не спрацювали.
Читайте: Попри лобізм “Батьківщини”: у Київраді зірвалося оформлення землі під будинком Замкова
Фото: The Village Україна