Київрада оголосила озеро “Алмазне” ландшафтним заказником: на це столичній владі знадобився рік

Київрада оголосила озеро “Алмазне” ландшафтним заказником: на це столичній владі знадобився рік

Столична міськрада все ж визнала озеро Алмазне (Троєщина, Деснянський район Києва), яке є найбільшим у столиці, ландшафтним заказником місцевого значення. На усі обговорення депутатам і чиновникам знадобилося більше року – відповідний проєкт рішення було зареєстровано ще в жовтня 2021-го. Найближчим часом КО “Київзеленбуд” має взяти цей об’єкт під охорону, а КМДА – розробити Положення про даний заказник, яке, зокрема, визначить, характер функціонування і режим цієї території. В кінцевому результаті представники столичної влади сподіваються, що дані заходи, серед іншого, допоможуть захистити червонокнижні рослини і тварини, які проживають там. 

Як стало відомо KВ, під час учорашнього засідання Київради депутати підтримали проєкт рішення “Про оголошення ландшафтним заказником місцевого значення “Озеро “Алмазне” (№08/231-3653/ПР від 5 жовтня 2021 року).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

У сесійній залі столичної міськради за цей документ проголосували 86 народних обранців. Суб’єктом подачі даного проєкта рішення виступила депутатка Київради Євгенія Кулеба (фракція “Слуга народу”).

Згідно з прийнятим рішенням, до складу цього заказника увійдуть 22 земельні ділянки загальною площею 183,5 га ( саме озеро і прибережна смуга). Відповідно до затвердженого документу, депутати доручили КО “Київзеленбуд” забезпечити охорону цього об’єкта з оформленням охоронного зобов’язання щодо забезпечення режиму охорону та збереження цього об’єкта. У свою чергу, Київська міськдержадміністрація (КМДА), має протягом трьох місяців розробити і затвердити Положення про цей ландшафтний заказник, в якому визначити завдання, науковий профіль, характер функціонування і режим територій.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У пояснювальній записці до проєкту рішення повідомляється, що створення цього природоохоронного об’єкта, зокрема, допоможе зберегти занесені до Червоної книги рослини (коручка болотна, сон чорніючий тощо), тварини (часничниця, зелена ропуха тощо) і птахів (орлан-білохвіст), які проживають на даній території.

“Функціонування ландшафтного заказника місцевого значення “Озеро “Алмазне” забезпечить збереження усіх компонентів природи як цілісного комплексу та їхнього біотичного різноманіття як єдиного цілісного та взаємоповязаного ландшафту, що потребує збереження всіх його компонентів”, – вказано в пояснювальній записці.

Зазначимо, Алмазне є найбільшим озером Києва. Воно виникло у першій половині 1980-х років у зв’язку з видобутком ґрунту, який було використано для підвищення позначок земної поверхні перед будівництвом житлового масиву Вигурівщина-Троєщина

Як неодноразово повідомляла KВ, оголошуючи певні території заказниками, столична влада регулярно заявляє, що в першу чергу це допоможе вберегти дану землю від забудови. Але на практиці це не зовсім так. 


Приклад – ділянка на вул. Відпочинку, 25 у Святошино, де компанії ТОВ “Вуд Гейтс” вже ніщо не може завадити збудувати 21-поверховий житловий будинок, незважаючи на протести місцевих мешканців та нібито солідарність із ними столичної міськради. У 2010 році ця ділянка була передана київським муніципалітетом у приватну власність під житлову забудову, а у 2018 році КМДА дозволила її власнику проектувати це будівництво. У 2021 році, вже після того, як ДАБІ видала дозвіл на будівництво новому власнику землі, Київрада вирішила створити тут заказник “Зелена мрія”. Але це рішення міськради “Вуд Гейтс” легко оскаржило в суді, а Київрада ще й відкликала свою апеляційну скаргу.


Читайте: Спекуляції на війні та сумнівні дозволи: громадськість зупинила будівництво на вулиці Відпочинку, 25


Нагадаємо також, протягом минулого року в столичній міськраді було зареєстровано проєкти рішень про оголошення ландшафтними заказниками місцевого значення водної гладі озера Вирлиця (Дарницький район) та його прибережної території площею 6,16 га. На думку представників столичної влади, такі заходи не дозволять компанії ТОВ “Мрія-Інвест” побудувати свій торгово-розважальний комплекс, проти зведення якого виступає місцевий громадський актив. Втім, більш ніж за рік питання щодо створення вказаних природоохоронних територій так і не було вирішено.


Читайте: ТРЦ чи екопарк: “Мрія-Інвест” перемогла столичну владу в судових спорах щодо забудови берега Вирлиці


Фото: “Київ-Коментарі”.


КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4