Стали відомі результати роботи ТКК Київради з питань перевірки діяльності ПрАТ “ХК “Київміськбуд”. В столичній міській раді погодились з рекомендаціями цієї комісії відносно посилення контролю за фінансово-економічної діяльністю холдингової компанії з боку наглядової ради і підрозділів внутрішнього фінансового контролю та аудиту. При цьому, про якусь провину керівництва “Київміськбуду” у доведенні компанії до важкого фінансового становища мова не йшла, а суму у 2,28 млрд гривень фактично було визнано боргом держави за навязану добудову об’єктів “збанкрутілого Укрбуду”.
Як стало відомо KВ, 14 грудня 2023 року Київрада погодила звіт ТКК з питань перевірки діяльності ПрАТ “ХК “Київміськбуд”, а також інформації, оприлюдненої у журналістських розслідуваннях.
Суб’єктом подання відповідного проєкту рішення №08/231-1531/ПР від 6 грудня 2023 року виступила голова вказаної комісії – Мирослава Смірнова (фракція “УДАР”). У сесійній залі за затвердження цього документу проголосували 66 депутатів.
Згідно з прийнятим рішенням, столична міськрада надала низку рекомендацій різним органам. Зокрема, наглядовій раді “Київміськбуду” було рекомендовано посилити контроль за фінансово-економічною діяльністю компанії та забезпечити належну діяльність підрозділу внутрішнього фінансового контролю та аудиту на цьому ПрАТ. У свою чергу, Київській міськдержадміністрації (КМДА) були надані рекомендації здійснювати закупівлю житла у “Київміськбуду” в обсягах, які раніше в своїх висновках зазначила аудиторська компанія “Ernst & Young” та розглянути можливість виділення фінансової позики або докапіталізації забудовника.
При цьому, ТКК також рекомендувала столичній міськраді звернутись до Кабінету Міністрів України з вимогою щодо компенсації ПрАТ “ХК “Київміськбуд” сумарного запланованого збитку, пов’язаного з добудовою проєктів будівельної корпорації “Укрбуд” у сумі 2,28 млрд гривень.
Як повідомляла KВ, вказана ТКК була створена рішенням Київради №6483/6524 від 25 травня 2023 року. Крім вищезгаданої Мирослави Смірнової, до складу цієї комісії також увійшли ще 15 депутатів від усіх шести фракцій політичних партій Київради.
Читайте: Столична міськрада перевірить діяльність “Київміськбуду”
При цьому, низка ЗМІ, наприклад “Економічна правда”, подали цю історію у тому ключі, що Київрада 14 грудня, мовляв, просто хоче перекласти на держбюджет 2,28 мільярда боргу “Київміськбуду”. Згадане видання послалося в даному випадку на колонку депутатки Київської міської ради Лілії Пашинної.
На офіційному сайті “Київміськбуду” з цього приводу сьогодні вийшло своєрідне спростування. В компанії підкреслити, що сума у 2,28 млрд грн не є боргом холдингової компанії, а пов’язана виключно із добудовою об’єктів корпорації “Укрбуд”. Саме стільки коштів необхідно для кінцевої добудови житлових комплексів, переданих від “Укрбуду” для добудови силами “Київміськбуду”.
Нагадаємо, що ПрАТ “ХК “Київміськбуд” було включено в якості нової сторони до договорів про будівництво вищезгаданих ЖК розпорядженням Кабінету міністрів України “Про заходи щодо розв’язання проблем інвесторів житлових комплексів, будівництво яких здійснювалося підприємствами — учасниками Української державної будівельної корпорації “Укрбуд” від 17 червня 2020 р. № 772-р.
Окрім того, загальний дефіцит коштів, необхідних для добудови об’єктів “Укрбуду”, було зафіксовано у зведеній таблиці, яку підписали три сторони: ПрАТ “ХК “Київміськбуд” (новий забудовник), ТОВ “Укрбуд Девеломпент” (попередній забудовник та основний девелопер групи компаній “Укрбуд”) та ТОВ “Фінансова компанія “Житло-Капітал” (управитель фондів фінансування будівництва всіх ЖК “Укрбуд”). Останнє ТОВ, як раніше інформувала KВ, у минулі періоди свої зобов’язання по виділенню коштів на вказану добудову виконувала дуже погано, що не могло не позначатися на фінансовій стабільності “Київміськбуду.
Читайте: Ігор Кушнір: “Київміськбуд” зобов’язаний вистояти
У “Київміськбуді” зазначили, що вже своїми силами ввели в експлуатацію 400 тис. кв. м. у покинутих “Укрбудом” житлових комплексах.
“Це понад 4,2 тисячі квартир, плюс понад 800 машиномісць та вбудовані комерційні приміщення. Просимо ЗМІ ретельно перевіряти інформацію та звертатись за коментарями, аби публікації були об’єктивними та різнобічними”,- сказано в повідомленні холдингової компанії.
Нагадаємо, ПрАТ “ХК “Київміськбуд” з 25 квітня 2012 року очолює Ігор Кушнір, 80% акцій цієї компанії належить міській громаді Києва.
Фото з відкритих джерел