Київрада просить уряд не дати продати землю Микільської Слобідки та стадіону “Арсенал”

Київрада просить уряд не дати продати землю Микільської Слобідки та стадіону “Арсенал”

Київська міська рада (КМР) звернулась до Кабінету міністрів України (КМУ) щодо недопущення можливого прдажу для забудови земельних ділянок на Микільській Слобідці та стадіону “Арсенал”. Раніше Верховний Суд України остаточно відмовив у задоволенні позову щодо поновлення забудовнику оренди комунальних земельних ділянок по вулиці Микільсько-Слобідській, 7-9, які входять в межі парку “Микільська Слобідка”.

Про це KВ дізналася з повідомлення на Офіційному порталі Києва 2 листопада 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Київська міська рада звернулась до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Національного банку України, акціонерного товариства “Державний ощадний банк України”, публічного акціонерного товариства акціонерного банку “Украгазбанк” щодо недопущення можливого продажу земельних ділянок між вул. Микільсько-Слобідська та просп. Броварським, а також на вул. М. Грушевського, 36”, – сказано в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За словами заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Володимира Бондаренка, із публічних джерел відомо про наміри державних банківських установ реалізувати на відкритих торгах земельні ділянки у місті Києві, зокрема АТ “Ощадбанк” планує реалізувати земельні ділянки загальною площею 6,3671 га між вул. Микільсько-Слобідська та просп. Броварським у Дніпровському районі, а АБ “Украгазбанк” планує реалізувати земельну ділянку площею 1,99 га на вул. М. Грушевського, 36 у Печерському районі.

“Зазначені земельні ділянки належать до територій пам’яток і перебувають під захистом законодавства про охорону культурної спадщини. Так територія між вул. Микільсько-Слобідська та просп. Броварським належить до пам’ятки ландшафту та історії місцевого значення “Історичний ландшафт Київських гір та долини річки Дніпро”. Продаж цих земельних ділянок на аукціоні робить неможливим створення парку “Микільська Слобідка”. А територія на вул. М. Грушевського, 36, пролягає в межах Центрального історичного ареалу міста Києва. Продаж даної земельної ділянки нівелює наміри територіальної громади міста Києва щодо облаштування парку з об’єктами спортивної інфраструктури. Це матиме значні негативні наслідки та вже зумовило суспільний резонанс, зокрема електронну петицію із вимогою зберегти територію стадіону “Арсенал” та несхвальні публікації у ЗМІ”, – розповів Володимир Бондаренко.

Заступник міського голови – секретар Київської міської ради зазначив, що жодної забудови на цих територіях бути не може – це мають зрозуміти зацікавлені у придбанні вказаних ділянок потенційні покупці-інвестори.

“Вказані земельні ділянки мають використовуватись виключно як територія зелених зон. Навіть якщо вказані землі будуть продані – Київрада та її виконавчий орган не погодять на них жодних будівельних робіт. Зважаючи на введений в Україні правовий режим воєнного стану місто позбавлене можливості викупити зазначені земельні ділянки на відкритих торгах. Тому Київська міська рада закликає центральні органи влади не допустити продажу вищезазначених ділянок щонайменше до завершення воєнного стану, а за можливості передати вказані земельні ділянки у власність територіальної громади, з метою створення спортивно-рекреаційних зон, як того вимагають кияни”, – додав Володимир Бондаренко.

Як інформувала KВ, раніше Верховний Суд України у складі колегії суддів Касаційного господарського суду остаточно відмовив у задоволенні позову щодо поновлення забудовнику оренди комунальних земельних ділянок по вулиці Микільсько-Слобідській, 7-9, які входять в межі парку “Микільська Слобідка”.

Читайте: Верховний Суд остаточно відмовив забудовнику у поновленні оренди комунальних земельних ділянок, які входять до складу парку “Микільська Слобідка

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Banner
QlU7mDx4