Столична міськрада внесла чергові, сьомі за ліком, зміни до програми “Турбота. Назустріч киянам” на 2022 – 2024 роки. Згідно з ними, керівництво міста збільшило кошторис її реалізації у поточному році з 4,6 млрд до 4,8 млрд гривень. Додаткові фінансові ресурси з бюджету Києва в розмірі 152 млн гривень планується направити на виплату щорічної матеріальної допомоги низці категорій громадян. Серед таких – особи з інвалідністю І-ІІ груп, які брали участь у війні проти рф, члени сімей загиблих киян-військовослужбовців і тих військовослужбовців, які зникли безвісти або знаходяться в полоні, тощо.
Як стало відомо KВ, Київрада під час сьогоднішнього пленарного засідання погодила внесення змін до міської цільової програми “Турбота. Назустріч киянам” на 2022 – 2024 роки.
Суб’єктом подання відповідного проєкту рішення №08/231-350/ПР від 14 березня 2024 року виступила група з шести депутатів, які є представниками фракції “УДАР”. У сесійній залі за його затвердження проголосували 77 народних обранців.
Відповідно до прийнятого рішення, столична влада збільшила обсяги фінансування вказаної програми на 2024 рік на 152 млн гривень – з 4,6 млрд до 4,8 млрд гривень. Таким чином загальний кошторис програми “Турбота. Назустріч киянам” на три роки зріс з 12,24 млрд до 12,39 млрд гривень.
Усі ці кошти планується витратити на виплату різних видів фінансової допомоги низці категорій громадян. Зокрема, йдеться про щорічну матеріальну допомогу особам з інвалідністю І-ІІ груп, які брали участь у війні проти рф, членам сімей загиблих киян-військовослужбовців і тих військовослужбовців, які зникли безвісти або знаходяться в полоні, тощо. Розмір цієї допомоги має скласти 5 тис. гривень, а отримати її мають 30,5 тис. осіб. Варто зазначити, що раніше в програмі не було закладено фінансування на реалізацію відповідного заходу в поточному році.
Як повідомляла KВ, програма “Турбота. Назустріч киянам” на 2022 – 2024 роки була затверджена рішенням міськради №2726/2767 від 7 жовтня 2021 року. Вона була прийнята задля надання різних видів підтримки малозабезпечених осіб, осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших категорій громадян. При затвердженні цієї програми депутатський корпус передбачив витратити на її виконання протягом трьох років 11,3 млрд гривень. Надалі, протягом 2022-2024 років Київрада сім разів вносила до неї зміни, збільшивши кошторис реалізації програми до 12,2 млрд гривень.
Нагадаємо, розробником та відповідальним виконавцем вказаної програми є Департамент соціальної та ветеранської політики Київської міськдержадміністрації (КМДА), який з 24 вересня 2019 року очолює Руслан Світлий. Діяльність цієї структури вже більше чотирьох років контролює заступниця голови КМДА Марина Хонда.
Фото: KВ