Київрада вирішила направити 145 млн гривень на будівництво і проєктування чотирьох пожежних постів

Київрада вирішила направити 145 млн гривень на будівництво і проєктування чотирьох пожежних постів

Столична міськрада погодила внесення змін до програми цивільного захисту, розраховану на період 2024-2025 років. Депутатський корпус вирішив закласти в неї фінансування в сумі 145 млн гривень на будівництво та проєктування в поточному році чотирьох пожежних постів в Голосіївському і Дарницькому районах Києва. Таким чином, загальний кошторис даної програми на два роки зріс з 1,19 млрд до 1,34 млрд гривень.


Як стало відомо KВ, 29 лютого 2024 року, під час пленарного засідання, Київрада погодила внесення змін до “Міської цільової програми забезпечення готовності до дій за призначенням територіальної підсистеми Києва Єдиної державної системи цивільного захисту (ЄДСЦЗ) на 2024–2025 роки”.


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


Суб’єктом подання відповідного проєкту рішення №08/231-264/ПР від 22 лютого 2024 року виступили секретар Київради Володимир Бондаренко і Департамент муніципальної безпеки Київської міськдержадміністрації (К. У сесійній залі за його затвердження проголосували 79 депутатів.


Згідно з прийнятим рішенням, столична влада збільшила обсяги реалізації цієї програми на 2024 рік з 674,2 млн до 819,2 млн гривень. Таким чином, загальний кошторис даної програми на два роки зріс з 1,19 млрд до 1,34 млрд гривень. Додаткові кошти в сумі 145 млн гривень керівництво Києва планує витратити на будівництво 4 пожежних постів на вул. Соломії Крушельницької (Дарницький район, два пости) і Столичному шосе (Голосіївський район), а також проєктування будівництва такого посту на вул. Острівній (Голосіївський район).


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як зазначено в пояснювальній записці до затвердженого проєкту рішення, його було прийнято з метою “підвищення соціально-гарантованого рівня захисту киян та гостей столиці, об’єктів та території Києва від наслідків надзвичайних ситуацій шляхом будівництва пожежних постів для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій”.


Варто зазначити, що усі вищезгадані суми є приблизними, адже даний документ розглядався Київрадою у закритому режимі, без онлайн-трансляцій пленарного засідання. А тому проаналізувати усі коригування вказаної програми буде можливо лише після публікації рішення про внесення змін до неї.


ЄДСЦЗ – це сукупність державних структур, підприємств, установ й організацій, які забезпечують державну політику в галузі цивільного захисту в мирний час і в особливий період. Відповідно, головною метою затвердженої Київрадою програми є забезпечення належного функціонування усіх цих структур, вирішення завдань щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій тощо.


Як повідомляла KВ, Міська цільова програма забезпечення готовності до дій за призначенням територіальної підсистеми Києва ЄДСЦЗ на 2024–2025 роки” була затверджена рішенням міськради №7513/7554 від 7 грудня 2023 року. Більш ніж дві третини передбаченого при її затвердженні фінансування – йдеться про вищезгадані 1,19 млрд гривень – влада Києва вирішила направити на функціонування і технічне переоснащення Комунальної аварійно-рятувальної служби (КАРС) “Київська служба порятунку” та модернізацію існуючої системи оповіщення населення.


Читайте: Київрада планує витратити більше 1 млрд гривень на цивільний захист у 2024-2025 роках


Нагадаємо також, раніше в Києві діяла аналогічна програма, яка була затверджена рішенням Київради від №451/8024 від 12 грудня 2019 року. Спочатку вона була розрахована на період 2020-2022 років. При погодженні даного документа міська влада вирішила, що на реалізацію заходів цієї програми повинно бути витрачено 680,6 млн гривень. Надалі, у вересні 2022 року, столична міськрада внесла зміни до даної програми, відповідно до яких її було продовжено на 2023 рік зі збільшенням кошторису до 1,91 млрд гривень. У грудні 2022 року депутатський корпус збільшив обсяги фінансування даної програми до 1,98 млрд гривень, в березні 2023-го – до 2,29 млрд гривень,а в жовтні 2023-го – до 2,31 млрд гривень.


Читайте: Київрада виділила додаткові кошти на закупівлю матеріалів для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій


Департамент муніципальної безпеки КМДАз 12 грудня 2018 року, який є розробником та відповідальним виконавцем вказаних програм, очолює Роман Ткачук. Цей посадовець нині знаходиться під підозрою як мінімум у трьох кримінальних провадженнях щодо неналежного функціонування укриттів у столиці та за фактами можливих розтрат бюджетних коштів при здійсненні різних закупівель.


Читайте: Переплата за генератори: слідчі вважають, що КМДА “подарувала” компанії Герег 1,8 млн гривень


Фото: KВ


КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4