Київська міська рада запровадила особливу процедуру та пільги на оренду комунальних приміщень силами безпеки й оборони України. Вартість орендної плати встановлена у розмірі 1 гривні. Також депутати для належного фінансування тероборони оновили програму “Захисник Києва” та ухвалили рішення про списання заборгованості за землю об’єктам оборони.
Про це, як передає KВ, мер Києва Віталій Кличко заявив за підсумками засідання Київради.
“”Ми запровадили особливу процедуру та пільги на оренду комунальних приміщень силами безпеки і оборони України. Так, вартість орендної плати за площі, які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва, для сил безпеки й оборони встановлена у розмірі 1 гривні – на період воєнного стану і протягом місяця після його припинення чи скасування. Ми повинні забезпечити повноцінне функціонування сил оборони задля ефективного захисту України та столиці”, – сказав Віталій Кличко.
Також депутати схвалили рішення про списання заборгованості за землю об’єктами оборони та розглянули в оновленій редакції програму “Захисник Києва” – для належного фінансування територіальної оборони столиці.
Повідомляється, що для підвищення обороноздатності столиці, а саме організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у Києві на 2022-2024 роки передбачено залучити з міського бюджету загалом 238,8 млн гривень.
Зокрема, в 2022 році – 174,2 млн гривень (збільшено фінансування на 128,6 млн), у 2023 році – 34,7 млн гривень, у 2024 – 29,8 млн гривень.
Збільшення фінансування зумовлене збільшенням у Києві чисельності підрозділів територіальної оборони у понад два рази. А також тим, що в місті розпочав роботу центр з підготовки сил муніципальної безпеки, підрозділів територіальної оборони та добровольчих формувань територіальної громади столиці.
Водночас до міської влади надходять звернення від військових частин ЗСУ та інших військових формувань з проханням забезпечити військовослужбовців, що вибувають для виконання бойових завдань за межі Києва, необхідним бойовим спорядженням. Також, за поданням військового керівництва, місто здійснює численні перевезення різних категорій військовослужбовців.
Нагадаємо, депутати Київради затвердили міську цільову програму “Захисник Києва” на 2022-2024 роки на своєму засіданні у січні 2022 року.
Згодом, у травні 2022 року, для забезпечення потреб батальйонів територіальної оборони столиці було виділено понад три мільйони гривень. Відповідне фінансування перенаправили до Департаменту муніципальної безпеки Київської міськдержадміністрації (КМДА): кошти буде освоєно в рамках виконання міської цільової програми “Захисник Києва” на 2022-2024 роки.
Читайте: Столичній теробороні підкинули грошей з міського бюджету
Фото: Київрада