Київрада запровадила пільги на комунальні послуги для різних категорій населення на час дії воєнного стану. Зокрема, знижки за обслуговування прибудинкової території, вивіз твердих побутових відходів та інші послуги отримають суб’єкти господарювання та установи, які допомагають Збройним силам України (ЗСУ), Національній гвардії України, територіальній обороні та внутрішньо переміщеним особам (ВПО). Крім того, столична влада звільнила від необхідності сплачувати кошти за такими платіжками осіб, які постраждали внаслідок російсько-української війни.
Як стало відомо KВ, під час сьогоднішнього пленарного засідання Київрада погодила проєкт рішення “Про впровадження знижок на комунальні послуги у Києві” (№08/231-587/ПР від 26 квітня 2022 року).
Суб’єктом подачі цього документу виступила депутатська фракція партії “Слуга народу” в столичній міськраді.
Дане рішення передбачає повне або часткове скасування в Києві нарахування комунальних платежів за обслуговування прибудинкової території, вивіз твердих побутових відходів, постачання холодної води та водовідведення на час дії воєнного стану:
– у 100% обсязі для осіб, які постраждали внаслідок російсько-української війни;
– знижку в розмірі 30% на всі комунальні платежі для соціально-незахищених верств населення міста Києва;
– знижку в розмірі 50% для установ та організацій будь-якої форми власності, які розміщують на своїх житлових площах переселенців з тимчасово окупованих або зруйнованих районів, особистий склад територіальної оборони, ЗСУ та Національної гвардії України на період розміщення таких осіб;
– знижку в розмірі 50% для установ та організацій будь-якої форми власності, які здійснюють свою діяльність у сфері громадського харчування та забезпечують на волонтерських засадах гарячим харчуванням (готовими стравами) незахищені верстви населення, які не виїхали та перебувають у місті Києві, особового складу територіальної оборони або Збройних Сил України та Національної гвардії України.
“У зв’язку з агресивними наступальними діями російської федерації та активізацією ракетних ударів в Україні тисячі людей постраждали від війни, їх будинки та майно пошкоджено або зруйновано. А соціальні незахищені категорії населення опинились у скрутному матеріальному становищі. Попри це велика кількість установ та організацій взяли на себе зобов’язання розміщувати на власній території біженців, регулярні частини ЗСУ, Нацгвардії України та територіальної оборони, а також на волонтерських засадах надавати їм гаряче харчування. Тому необхідно для постраждалих мешканців, а також для вищезазначених закладів, установ та організацій усіх форм власності на період дії воєнного стану повністю або частково скасувати оплату за комунальні послуги, які надає місто”, – розповів пресслужбі Київради голова фракції “Слуга народа” Андрій Вітренко.
Київрада сьогодні також збільшила розміри статутних капіталів КП “Київтеплоенерго” (на 1 млрд гривень) та усіх 10 комунальних керуючих компаній з обслуговування житлового фонду (на 50 млн гривень кожен). На думку членів профільної комісії міськради, яка підготувала відповідний проєкт рішення, це допоможе столиці забезпечити безперебійність подачі теплової енергії споживачам під час проходження опалювального сезону та вирішувати нагальні проблеми сфери ЖКГ у зимовий період.
Нагадаємо, на минулому засіданні, яке відбулося 25 серпня поточного року, столична міськрада вчергове розширила перелік потенційних отримувачів матеріальної допомоги із т.зв. “депутатських фондів” (кошти, які депутати можуть витрачати фактично без погодження з муніципалітетом). Віднині народні обранці зможуть виплачувати грошові кошти ВПО, які зареєстровані в Києві. Що цікаво, така норма вже діяла в столиці з вересня 2021 року по березень 2022 року, але з початком активної фази війни “зникла” з відповідної програми.
Читайте: Київрада дозволила депутатам виплачувати матеріальну допомогу внутрішньо переміщеним особам
Фото: KВ