Столична міськрада вчергове розширила перелік потенційних отримувачів матеріальної допомоги із т.зв. “депутатських фондів” (кошти, які депутати можуть витрачати фактично без погодження з муніципалітетом). Віднині народні обранці зможуть виплачувати грошові кошти внутрішньо переміщеним особам (ВПО), які зареєстровані в Києві. Що цікаво, така норма вже діяла в столиці з вересня 2021 року по березень 2022 року, але з початком активної фази війни “зникла” з відповідної програми.
Як стало відомо KВ, 25 серпня 2022 року столична міськрада внесла зміни до Порядку використання коштів Програми вирішення депутатами Київради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців на 2021-2025 роки.
Суб’єктами подачі відповідного проєкту рішення №08/231-826/ПР від 1 липня 2022 року виступила група депутатів столичної міськради із фракції “Європейська солідарність” – Ольга Чайка, Людмила Ковалевська та Володимир Прокопів (також є заступником голови Київської міськдержадміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень).
Згідно з прийнятим рішенням, депутатам дозволили під час воєнного стану надавати матеріальну допомогу за рахунок т.зв. “депутатських фондів” ще одній категорії населення – ВПО. Мова йде про тих осіб, які переїхали з районів проведення воєнних (бойових) дій або окупованих територій та які офіційно зареєстровані як ВПО у Києві. Для отримання допомоги ці особи мають звертатися до депутатів із відповідними заявами, до яких мають бути прикріплені довідки про взяття на облік ВПО.
Як повідомляла KВ, Програма вирішення депутатами міськради соціально-економічних проблем, виконання передвиборчих програм та доручень виборців на 2021-2025 роки була затверджена рішенням Київради №10/10 від 14 грудня 2020 року.
Відповідно до цієї програми кожен із 120 депутатів Київради зможе протягом найближчих 5 років на свій розсуд розпоряджатися 1 млн гривень на рік. Загальний обсяг т.зв. “депутатських фондів” (формуються за рахунок коштів столичного бюджету. – KВ) на п’ять років складе 1,06 млрд гривень, що майже вдвічі більше, ніж у попередню каденцію. При ухваленні цього рішення міськрада визначила, що кошти із цих фондів депутати можуть витрачати на благоустрій, покращення матеріально-технічної бази бюджетних установ, надання матеріальної допомоги різним категоріям громадян тощо.
Читайте: Миллиард для “хороших ребят”: Киевсовет определился с депутатскими фондами
Столичний муніципалітет вже неодноразово змінював перелік напрямків, на які народні обранці можуть направляти кошти із “депутатських фондів”. Наприклад, у вересні 2021 року Київрада дозволила депутатам виплачувати з цих коштів матеріальну допомогу ВПО. Проте в березні 2022 року, вже після початку активної фази війни в Україні, міськрада повністю змінила список потенційних отримувачів, у якому увага була зосереджена на військовослужбовцях і в якому про ВПО вже мови не було.
Фото: KВ