Київська компанія допомагала підсанкційному “росатому” будувати 5 АЕС у різних країнах світу, – СБУ

Київська компанія допомагала підсанкційному “росатому” будувати 5 АЕС у різних країнах світу, - СБУ

Служба безпеки України (СБУ) викрила схему обходу антиросійських санкцій, організовану Київським центральним конструкторським бюро арматуробудування. Столична установа продовжила співпрацю з ворогом, використовуючи фіктивні замовлення через зарубіжні фірми. Наразі гендиректору компанії та двом його підлеглим повідомлено про підозру в пособництво державі-агресору. 

Про це, як передає KВ йдеться в повідомленні пресслужби СБУ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

У спецслужбі зазначили, що Київське центральне конструкторське бюро арматуробудування є монополістом у сфері розробки, серійного виготовлення і постачання трубопровідної арматури для атомних електростанцій. До лютого 2022 року компанія експортувала свою продукцію до росії через власного дилера у москві.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“росатом” використовував українську трубопровідну арматуру до початку широкомасштабної агресії рф проти україни для будівництва енергоблоків на 5 атомних електростанціях у різних країнах світу.

“Київське бюро продовжило цю співпрацю навіть після повномасштабного вторгнення, заборони вивезення товарів на митну територію рф і введення санкцій проти “росатому””, – встановили і СБУ.

Для цього в бюро розробили схему обходу санкційних обмежень. Фіктивними замовниками української продукції у ній виступали підконтрольні зарубіжні фірми.

Згідно з повідомленням, при виїзді з України товар “переоформлювали” на фактичних отримувачів – підконтрольні “росатому” компанії, які будують АЕС. Тобто після перетину кордону він їхав “за новим маршрутом”.

При цьому сертифікацію трубопровідної арматури, виготовленої в Києві, представники “росатому” здійснювали у режимі онлайн.

За оперативними даними, з початку повномасштабного вторгнення ділки здійснили 16 експортних операцій на користь рф на суму близько 42 млн гривень.

Київська компанія допомагала підсанкційному “росатому” будувати 5 АЕС у різних країнах світу, - СБУ

Слідчі СБУ повідомили гендиректору Київського бюро і двом його підлеглим про підозру за ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору).

Під час обшуків у фігурантів вилучено документи, комп’ютерну техніку і засоби зв’язку з доказами незаконної діяльності. Суд обрав їм міру запобіжного заходу у виді тримання під вартою без права внесення застави. Зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі.

Триває розслідування, щоб встановити всі обставини злочину і притягнути до відповідальності інших учасників оборудки.

Нагадаємо, влітку 2022 року було накладено арешт на корпоративні права та нерухоме майно 11 підприємств, кінцевими бенефіціарами яких є російські державні корпорації “Нефтяная компания “Роснефть”, “Росатом” та “ПАО “Газпром”. Також накладено арешт на 46 об’єктів нерухомого майна.

Як інформувала KВ, навесні 2023 року в Києві правоохоронці викрили групу осіб, яка намагались змінити право власності на будівлю вартістю понад 100 млн гривень, що належала російській підсанкційній корпорації “Росатом”. Шахраї планували переоформити майно, що знаходиться під арештом, задля уникнення його націоналізації.

Читайте: У столиці зловмисники намагалися вкрасти арештовану будівлю “Росатому” на Подолі

Фото:  СБУ

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4