Комісія з питань найменувань на засіданні підтримала присвоєння назв трьом скверам та площі. Планується перейменувати сквери між будинками №№ 2, 2/25 на вул. Паньківській, у межах вулиць Сергія Берегового, Очаківської та Керченської у Солом’янському районі та біля будинків № 33 та 33-А на вулиці Володимира Сальського та будинку № 44 на вулиці Щусева у Шевченківському. Також комісія винесла на обговорення низку пропозицій щодо перейменувань столичних назв вулиць та станцій київської електрички.
Про це KВ стало відомо з повідомлення на Офіційному порталі Києва.
“Комісія з питань найменувань на засіданні підтримала присвоєння назв трьом скверам та площі. Усі пропозиції пройшли громадське обговорення”, – йдеться в повідомленні.
Зокрема, у разі позитивного голосування депутатського корпусу Київради, назви отримають наступні зелені зони:
-
сквер між будинками №№ 2, 2/25 на вул. Паньківській у Голосіївському районі Києва носитиме ім’я Данила Дідіка;
-
сквер у межах вулиць Сергія Берегового, Очаківської та Керченської у Солом’янському районі отримає назву “Сквер спортсменів-захисників України”;
-
сквер біля будинків № 33 та 33-А на вулиці Володимира Сальського та будинку № 44 на вулиці Щусева у Шевченківському називатиметься “сквером Саперів”.
Також безіменна площа на розі вулиць Радунської та Милославської у Деснянському районі може отримати назву “площа Героїв Чернігова”.
Комісія також рекомендувала для винесення на громадське обговорення пропозиції щодо зміни назв низки вулиць, зокрема:
-
перейменування частини вулиці Оранжерейної (від вулиці Юрія Іллєнка до вулиці Дорогожицької) у Шевченківському районі на вулицю Праведників;
-
перейменування вулиці Чернігівської у Дарницькому районі на честь братів Чибінєєвих;
-
перейменування вулиці Північної в Оболонському районі на честь учасника російсько-української війни, ветерана АТО, громадського активіста, який загинув на сході України, Андрія Шияна.
Крім того, можуть змінити назви платформи Київського міського кільця регіональної філії “Південно-Західна залізниця” у місті Києві, а саме:
-
станція “Київ-Дніпровський” на “Микільська Слобідка”;
-
зупиночна платформа “Рубежівський” на зупинкова платформа “Берестейська”;
-
зупиночна платформа “Зеніт” на зупинкова платформа “Куренівка”;
-
зупиночна платформа “Лівий Берег” на зупинкова платформа “Березняки”;
-
зупиночна платформа “Троєщина-2” на зупинкова платформа “Райдужний”;
-
зупиночна платформа “Троєщина” на зупинкова платформа “Воскресенка”;
-
зупиночна платформа “Київська-Русанівка” на зупинкова платформа “Русанівка”;
-
зупиночна платформа “Північна” станції Київ-Пасажирський на зупинкова платформа “Вокзальна”;
-
зупиночна платформа “Вишгородська” на зупинкова платформа “Пріорка”;
-
залізничний міст від станції “Почайна” до станції “Троєщина” на “Рибальський залізничний міст”.
Ці рекомендації комісії будуть передані до Київської міської ради, де депутати ухвалюватимуть остаточне рішення про перейменування зупинкових платформ, як і рішення про перейменування 29 столичних бібліотек і 16 освітніх навчальних закладів, які сьогодні також підтримала Комісія з питань найменувань.
Нагадаємо, Київська міська рада вирішила змінити назви станцій метрополітену: “Дружби народів” замінили на “Звіринецька”, а станцію “Площа Льва Толстого” на “Площу Українських Героїв”. Проектна станція метро, яку хотіли назвати “Проспект Правди”, назвуть “Варшавською”.
Читайте: Столична підземка без Толстого: Київрада перейменувала станції метро
Фото: відкриті джерела