Київський міський голова Віталій Кличко звернувся до Міністра розвитку громад та територій України Альони Бабак і до голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка щодо необхідності приєднати селище Коцюбинське до Києва.
Про це KV стало відомо з повідомлення видання “Громада Приірпіння”.
Як повідомляє видання, в своєму зверненні мер столиці Віталій Кличко наголосив на необхідності приєднання селища Коцюбинське до Києва, оскільки мешканці селища під час громадських слухань в березні 2018 року підтримали приєднання до столиці. Під час поіменного голосування голос “За” віддали 61% мешканців Коцюбинського.
(фрагменти листів, наданих КМДА виданню “Горомада приірпіння”)
У своєму листі Віталій Кличко також наголошує, що Коцюбинське – це анклав Києва і інфраструктура селища більшою мірою вже пов’язана з інфраструктурою столиці, зокрема системи опалення та водопостачання. Через те, що Коцюбинське залишається в області, мешканці селища не можуть домогтися подовження гілок комунального транспорту. Маршрутки їздять менше 10 км до метро і коштують 7 грн через те, що діє міжміський тариф. Окрім того, мешканці селища хочуть мати картку киянина, яка дає пільги.
Окрім того, мер Києва заявив, что Київська міська рада прийняла рішення від 13.09.2018 року прийняла рішення № 1369/5433 “Про затвердження нового порядку здійснення видатків на дошкільну освіту на основі базового фінансового нормативу бюджетної забезпеченості”. Механізм “Гроші ходять за дитиною” створений для підтримки та гарантії прав киян обирати дитячий садок будь-якої форми власності. Обов’язковою умовою є фіксація місця реєстрації дитини у Реєстрі територіальної громади міста Києва. Реєстрація місця проживання надає пріоритетне право на вступ до закладів дошкільної освіти Києва. Розташування заявок в списку відбувається з врахуванням підтвердженого запису дитини у Реєстрі територіальної громади міста Києва. Таким чином, на думку Віталія Кличка, у разі приєднання до столиці, мешканці смт. Коцюбинське могли б заощаджувати кошти.
Нагадаємо, ще в 2016 році в КМДА заявляли, що переговори по приєднанню Коцюбинського до Києва вийшли на фінальну стадію. У 2018 році в Коцюбинському відбулися громадські слухання з цього питання: “За” Київ проголосувало майже 61%, проти – 37,5%.
Читайте: Сутичка за Коцюбинське: слухання про приєднання селища до Києва пройшли в атмосфері скандалу
Але кількома місяцями пізніше, після того, як депутати селищної ради Коцюбинського висловили недовіру селищному голові, питання приєднання селища до Києва застопорилося. У Київраді до теми приєднання тоді поставилися нібито позитивно, але активних дій в цьому напрямку робити не стали.
Читайте: Приєднання Коцюбинського до Києва поставили на паузу, – депутат Київради (відео)
Лише наприкінці 2018 року по ініціативі секретаря столичної міськради Володимира Прокопіва, депутати проголосували за звернення до Верховної Ради щодо приєднання до Києва селища Коцюбинське.
Читайте: Київрада просить парламент розглянути питання приєднання до Києва селища Коцюбинське
Як раніше повідомляла КВ, Департамент земельних ресурсів КМДА наполягає на тому, що затвердити проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж Києва вдасться, незважаючи на неузгодженість його Київською обласною радою (КОС). Чиновники запевняють, що відповідний проект автоматично вважається узгодженим, так як КОС не вклався в термін. Хоча, схоже, обласні депутати не тільки вчасно дали негативні висновки, а й видали тлумачні зауваження до проекту землеустрою щодо смт Коцюбинське.
Читайте: В КГГА уверяют, что смогут согласовать новые границы Киева
Фото: delo.ua