КМДА завадила на Оранжерейній у Києві садити дерева на честь полеглих воїнів

КМДА завадила на Оранжерейній у Києві садити дерева на честь полеглих воїнів

Рідні та близькі полеглих на фронті воїнів звернулися до Президента Зеленського, бо у столиці на вулиці Оранжерейній їм на працівники муніципальної охорони КМДА завадили саджати дерева на честь полеглих воїнів. Раніше стало відомо, що там столичне чиновництво вирішило точку сили пам’яті перетворити на торговий ряд.

Про це КВ дізналася з повідомлення ЗМІ.

“На вулиці Оранжерейній зібралися близько 20 “муніципалів”. Вони не дозволяли продовжувати Алею пам’яті захисників, яка була закладена 14 жовтня 2022 року, і висаджувати дерева на честь загиблих на фронті воїнів. Саме з такою ініціативою вранці туди прийшли чинні військові та родичі полеглих військовослужбовців. Обурені цим фактом, вони записали звернення до Володимира Зеленського та поїхали в Офіс президента, щоб особисто його передати. Вони закликали президента втрутитися у ситуацію. Звернення підписали понад 400 представників родин загиблих воїнів”, – інформує “Суспільне”.

Як інформувала КВ, це не перше звернення до Президента в цій історії. Щоб не знесли Алею пам’яті, яка була створена поблизу Лук’янівського кладовища, заради нової торгової точки в столиці, люди вже зверталися і до Президента Зеленського, і до іноземних дипломатів.

Та поки – марно.

“Звернулися 400 родин загиблих Героїв… до київської влади про підтримку та участь у розширенні Алеї пам’яті захисників. Тут був запланований захід із висадження багряних кленів на честь наших загиблих воїнів…. Разом з тим реалізація даного заходу була заблокована міською радою. На сьогодні на Алеї пам’яті захисників України вже розміщено імена майже 500 наших полеглих Героїв”, — йдеться у зверненні до президента, яке цитує Суспільний мовник.

Як інформувала КВ, на другу річницю Алеї памʼяті захисників України 14 жовтня 2024 року рідні та товариші загиблих вшанували памʼять усіх захисників і захисниць імена яких розміщені на меморіалі. А під час автопробігу організатори вручили письмові звернення з вимогами та підписами більше 1000 киян та родин загиблих героїв до Офісу президента України, Міністерства культури, Міністерства у справах ветеранів та Київській міській державній адміністрації, у якому закликали припинити паплюження пам’яті героїв шляхом встановлення торговельної споруди на території Державного історико-меморіального Лук’янівського заповідника – Алеї пам’яті захисників України.

“Встановлення будь-якої малої архітектурної форми на прилеглій території до Лукʼянівського кладовища по вулиці Оранжерейній, на якій знаходиться Алея памʼяті захисників України, викликає осуд та спротив у громадських організацій, громадських діячів, воїнів, патріотів – у всіх киян, а також викличе осуд у європейських партнерів”, – цитує видання звернення.

Організатори пробігу звернулися також до посольств США, Британії та Німеччини з проханням підтримати ветеранський рух українців, не допустити паплюження пам’яті загиблих захисників України. Активісти кажуть, що встановлення будь-якої малої архітектурної форми на прилеглій території до Лукʼянівського кладовища по вулиці Оранжерейній, де знаходиться Алея памʼяті захисників України, викликає осуд у киян, а також викличе осуд у наших європейських партнерів.

14 жовтня 2022 року за ініціативи Благодійного фонду молодіжної ініціативи “Надія” та підтримки уповноваженої Президента України з волонтерської діяльності Наталії Пушкарьової біля Державного історико-меморіальний Лук’янівського заповідника у місті Києві було започатковано Алею пам’яті захисникам України.

Читайте: У Києві відкриють Алею пам’яті захисників України (відео)

Фото: Суспільне

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4