Кабінет міністрів України (КМУ) затвердив порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для створення Національного військово-меморіального кладовища (НВМК). Цьогоріч йдеться про “освоєння” 515 млн гривень, виділених на потреби будівництва у 2024 році.
Про це KВ дізналася з повідомлення на Урядовому порталі за підсумками засідання КМУ під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля 23 лютого 2024 року.
Згідно повідомлення, на сьогоднішньому засіданні Кабмін затвердив порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для створення НВМК.
“Мова йде про 515 млн гривень, які ми виділяємо на будівництво та функціонування в цьому році”, – уточнив Денис Шмигаль суму коштів.
Деталі прийнятого порядку наразі не відомі: окрім того, що повідомив постійний представник уряду в парламенті Тарас Мельничук: “Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми визначено Мінветеранів (вже без звільненої міністерки Юлії Лапутіної – KВ), а розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня визначено державну установу “Національне військове меморіальне кладовище”.
Також, за словами Мельничука, “визнано такими, що втратили чинність пункт 1 постанови КМУ від 04.02.2023 N 94 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для створення та утримання Національного військового меморіального кладовища, та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 р. N 319” та пункту 4 постанови КМУ від 19.08.2023 N 870 “Про реалізацію експериментального проекту щодо проектування Національного військового меморіального кладовища”, які регулювали порядок використання коштів за аналогічним напрямом у 2023 році”.
Як інформувала KВ, у грудні 2023 року Верховна Рада (ВР) прийняла закон про місце розташування НВМК – у селі Гатному Фастівського району Київської області. Варто зазначити, що перед тим, за місяць, Рада не дозволила будувати НВМК там, де заманеться уряду, та ще й без містобудівних обмежень (відповідний законопроект “слуг народу” був відхилений).
Що ж до місця розташування військово-меморіального кладовища, дискусії щодо цього тривали не один рік, у тому числі – за участі активістів і столичної влади (при тому, що урядова концепція формально була розроблена і передбачала саме Фастівський район Київщини).
Фото: ілюстративне, з відкритих джерел