Коментарі Мінкульту про нібито здійснену передачу у користування католицькій громаді костелу у 22 році не відповідають дійсності, – парафія

Коментарі Мінкульту про нібито здійснену передачу у користування католицькій громаді костелу у 22 році не відповідають дійсності, - парафія

Київсько-Житомирська дієцезія Римсько-католицької Церкви підтримує парафію Святого Миколая у її багаторічних стараннях щодо повернення власного храму у постійне користування релігійної громади. Коментарі Мінкульту про нібито здійснену передачу у користування католицькій громаді костелу у 22 році парафія визнає такими, що не відповідають дійсності.

Про це, КВ стало відомо з пресрелізу Київсько-Житомирськой дієцезії Римсько-католицької Церкви.

“Наша дієцезія зі зрозумінням ставиться до неспроможності Міністерства Культури та Стратегічних Комунікацій України віднайти (побудувати) приміщення для деяких закладів культури і тому від радянських часів надалі займає цілий ряд католицьких храмів, як на терені нашої дієцезії так й по цілій Україні, використовуючи їх не за первинним призначенням. Відмінність ситуації в костелі св. Миколая полягає у тому, що після пожежі у 2021 році НБМ вже не використовує храм для репетицій та концертів. На сьогоднішній день немає об’єктивних причин чому не повернути храм парафії у постійне користування. Всі затягування вважаємо штучними та тими, що свідчать про можливі тіньові інтереси зацікавлених осіб”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що коментарі МКСК та НБМ про нібито здійснену передачу у користування католицькій громаді ще у 2022 році є похопними, емоційними та не відповідають дійсності, оскільки згаданий у них Договір не розглядає варіанту постійного користування, а документ цей є лише робочим (тимчасовим), що виразно зазначено у п.п.4.1, 6.1 Договору про використання приміщень Державної організації «Національний будинок органної та камерної музики України» для проведення богослужінь Релігійною організацією «Релігійна громада Парафія Святого Миколая Київсько-Житомирської Дієцезії Римсько-Католицької Церкви у м. Києві», запропонованому та підписаному керівництвом НБМ та парафією. 

“Відповідно до положень цих пунктів вищезазначений договір діє до моменту юридичного оформлення передачі приміщення Костелу у постійне користування. Це ясно прописано в Договорі”, – йдеться у повідомленні.

Читайте: Суд зобов’язав Мінкульт повернути костел Святого Миколая в Києві релігійній громаді

Як інформувала КВ, костел св. Миколая все ще знаходиться у стадії відновлення після того як 3 вересня 2021 року в храмі сталася пожежа. Наприкінці січня 2022 року було завершено протиаварійні роботи в будівлі, кошти зібрали представники бізнесу та благодійники. Після пожежі Київсько-Житомирська дієцезія РКЦ в Україні закликала передати постраждалий костел в управління парафії. 1 червня 2022 року столичний костел святого Миколая мали передати у постійне користування громаді.

Читайте: Костел святого Миколая буде переданий у постійне користування  громаді

Передачі святині так і не відбулося. Згодом прем’єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив,що Мінкульт вживатиме всіх заходів для передання костелу св. Миколая в Києві релігійній громаді Римсько-католицької церкви (РКЦ) до 1 травня 2024 року. Парафія очікувала передачі святині, але на жаль цього знову не сталось.

Читайте: Довгоочікуваної передачі не відбулося: у костелі святого Миколая відбулася Свята Літургія

3 вересня 2024 року, коли виповнилося три роки з пожежі у костелу св. Миколая, релігійна громада, нагадала, що обіцянки влади все ще лишились невиконаними.

Читайте: Мінкульт продовжує ігнорувати виконання зобов’язань щодо передачі приміщення костелу Св. Миколая, – релігійна громада

Фото: Парафія костелу св. Миколая

КиївВлада

Владислава Олійник

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
“Земельна лихоманка”: Київрада безуспішно намагається скасовувати свої “туалетні схеми”
“Земельна лихоманка”: Київрада безуспішно намагається скасовувати свої “туалетні схеми”
13:30 Столична міськрада активізувалася в питанні скасування низки скандальних землевідводів, здійснених за т.зв. “туалетною схемою” – коли комунальні ділянки відводилися під невеликі або й…
Злочинна “Торгівля”: НАБУ і САП оприлюднили нові деталі резонансної справи щодо заволодіння столичною землею
Злочинна “Торгівля”: НАБУ і САП оприлюднили нові деталі резонансної справи щодо заволодіння столичною землею
09:00 НАБУ і САП продовжують слідство по резонансній кримінальній справі щодо масштабних махінацій зі столичною землею. Окрім раніше оприлюднених фактів, правоохоронці повідомляють, що “злочинна…
Відкати з підрядників “Київзеленбуду”: ДБР розслідує корупційні витівки групи “Бахмута-Лукаша”
Відкати з підрядників “Київзеленбуду”: ДБР розслідує корупційні витівки групи “Бахмута-Лукаша”
09:00 ДБР продовжує слідство у справі щодо ймовірного отримання “відкатів” керівництвом КО “Київзеленбуд”. Наразі правоохоронці попередньо встановили 5 фактів надання такої неправомірної вигоди на…
Banner
QlU7mDx4