До Києво-Печерської лаври у вівторок, 4 липня, вкотре прибула спеціальна комісія Міністерства культури України (Мінкульт). Її представники мали намір опечатати кілька корпусів заповідника, але їм у цьому почали перешкоджати віряни та ченці УПЦ МП. Якщо перешкоджання продовжаться і надалі, то комісія змушена буде звернутися до суду.
Про це, як передає KВ, повідомило видання “Апостроф Київ”.
Згідно повідомлення, за попередньою інформацією, мало відбутись опечатування корпусів обителі, їх монастир УПЦ МП використовував для ведення економічної діяльності.
Також зазначається, що Комісія попереджала монастир Києво-Печерської лаври про те, що п’ять корпусів буде повернуто державі.
“Але віруючі та ченці УПЦ МП стверджують, що жодного права представники комісії не мають та не дають комісії доступу”, – йдеться в дописі.
Тому члени комісії не змогли виконати свої обов’язки через те, що двері корпусів заблокували віряни та ченці Московського патріархату та не пропускають нікого.
Проте, за словами в.о. генерального директора Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Максима Остапенка, ченці Лаври повідомили про те, що три корпуси життєво необхідні для діяльності монастиря, а повернути готові лише два.
“Коли комісія у складі п’яти осіб прийшла для того, щоб оглянути приміщення, яке не використовується, то зіштовхнулася з перешкоджанням з боку прихожан”, – додав Максим Остапенко.
Він також додав, що п’ять корпусів треба опечатати, а далі держава вирішить, що з ними робити. Якщо перешкоджання продовжаться, то комісія звертатиметься до суду.
Раніше KВ повідомила, що комісія Національного заповіднику “Києво-Печерська лавра” у вівторок, 4 липня здійснить перевірку та опечатає вивільнені корпуси на території Нижньої лаври. Заповідник окремо наголошує, що цими діями комісія не перешкоджає релігійній діяльності монастиря Української Православної Церкви (УПЦ, що донедавна асоціювала себе з московською патріархією), оскільки йдеться про приміщення не задіяні у, власне, релігійній складовій.