Комітет ВР ніяк не може розглянути законопроект про позбавлення мандатів депутатів, обраних від заборонених партій

Комітет ВР ніяк не може розглянути законопроект про позбавлення мандатів депутатів, обраних від заборонених партій

Голова Комітету Верховної Ради (ВР) з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко (на фото) вкотре переніс засідання комітету щодо статусу депутатів із заборонених судом партій. Урядовий законопроект, що пропонує позбавляти мандату обраних від заборонених партій депутатів місцевих рад, не потрапляє в сесійну залу через відсутність висновку профільного комітету, очолюваного Клочком.

Про це KВ стало відомо з повідомлення “Главкому” з посиланням на джерела видання у ВР.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Без ухвалення рішення профільного парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і самоврядування урядовий законопроєкт 7476 не може бути винесений в зал на голосування. Відповідно до цього законопроєкту, члени заборонених партій втрачають мандат місцевих депутатів.

За даними співрозмовників “Главкома”, лобістами “відтягування” розгляду законопроєкту є окремі лідери фракції забороненої партії ОПЗЖ. Зокрема, називають прізвище (екс-співголови колишньої фракції ОПЗЖ в Раді – KВ) Бойка”, – пише видання, яке нагадує, що це не вперше переноситься засідання комітету в той час, як на порядку денному згаданий законопроект.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Тим часом обраний по 91 округу Київщини нардеп Олег Дунда (фракція “Слуга народу”) повідомив, що “у зв’язку зі скасуванням Головою комітету (Андрієм КлочкомKВ) проведення засідання Комітету, в порядку дня якого є дуже актуальний законопроект КМУ № 7476 (…) мною та іншими членами Комітету, було ініційовано розгляд на Комітеті цього законопроекту 25.10.2022 р. о 14:00”.

“Фактично, це має стати лакмусовим папірцем для народних депутатів на наявність твердої проукраїнської позиції”, – запостив Дунда в себе на Фейсбуці. 

Читайте: Чому в ВР та місцевих радах досі сидять депутати від “ОПЗЖ”? Треба запитати у очільника “Слуги народу”

Як відомо, в Україні заборонена діяльність вже 12 проросійських політсил. Частина з них оскаржує рішення суду першої інстанції в апеляціях. Верховний Суд остаточно заборонив ОПЗЖ, Партію Шарія, партію “Соціалісти”, партію Наталії Вітренко ПСПУ ьа “Успішну Україну” екс-міністра доходів і зборів Януковича Олександра Клименка. 

Як інформувала KВ, 18 травня 2022 року набув чинності прийнятий 5 травня ц.р. закон №2243-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій”.

17 червня ц.р. на засіданні Кабінету міністрів під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля було затверджено, а 20 липня – внесено у ВР законопроект №7476 “Про внесення змін до деяких законів України щодо наслідків ухвалення судом рішення про заборону політичної партії для статусу депутатів місцевих рад”.

Згідно проекту закону, однією з підстав дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради пропонується вважати набрання законної сили рішенням суду про заборону діяльності політичної партії, від якої він висувався та був обраний, а також його входження до депутатської фракції місцевої організації такої політичної партії (у таких випадках заміщення депутата не здійснюється, а відповідний депутатський мандат залишається вакантним).

Читайте: Кабмін пропонує достроково припиняти повноваження місцевих депутатів від заборонених партій

Фото: “Главком”

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4