Київрада обговорила фінансову стабілізацію «Київміськбуду» та добудову об’єктів «Укрбуду»

Київрада обговорила фінансову стабілізацію «Київміськбуду» та добудову об’єктів «Укрбуду»

У четвер, 31 жовтня, на пленарному засіданні ІІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання Київрада розглянула питання підтримки холдингової компанії «Київміськбуд». На обговорення винесли звернення до уряду про фінансування завершення проєктів «Укрбуду» та докапіталізацію «Київміськбуду», щоб покрити дефіцит коштів, пов’язаний із добудовою нерухомості.

Про це КВ дізналася із повідомлення пресслужби Київської міської ради.

Згідно з повідомленням, Київська міська рада розглянула два проєкти рішень: звернення до Уряду щодо фінансування 2,28 млрд грн для об’єктів «Укрбуду» та докапіталізації «Київміськбуду» на 2,56 млрд грн. Вказані суми, за даними аудиторської компанії «Ернст енд Янг», відповідають очікуваним потребам покриття дефіциту коштів у базовому сценарії розвитку подій.

“Розпорядженням Кабміну від 17 червня 2020 року №772-р “Про заходи щодо розв’язання проблем інвесторів житлових комплексів, будівництво яких здійснювалося підприємствами – учасниками Української державної будівельної корпорації “Укрбуд” передбачено, що з метою захисту прав інвесторів приватне акціонерне товариство “Холдингова компанія “Київміськбуд”” має добудовувати житлові комплекси без зміни умов договору щодо частки, яка передається для забезпечення житлом військовослужбовців та членів їх сімей”, – зазначили у Київській міській раді.

Відтак, на компанію було покладено зобов’язання щодо добудови 18 об’єктів, більшість з яких є збитковими.

Однак, як розповіли у пресслужбі, рішення було ухвалене без погодження з найбільшим акціонером – Київською міською радою. За даними аудиторської компанії «Бейкер Тіллі Україна», сумарний запланований збиток компанії, пов’язаний з добудовою проектів корпорації “Укрбуд”, складає 2,28 млрд грн за цінами 2023 року.

Аудитори також зазначають, що низька девелоперська активність на ринку, викликана пандемією COVID-19 та повномасштабним вторгненням росії, призвела до суттєвого зниження попиту на житло, порушення ланцюгів поставок будівельних матеріалів та скорочення робочої сили.

Зокрема, у звіті «Ернст енд Янг» йдеться про те, що попит на житло в сегментах економ- і комфорт-класів станом на середину 2023 року становив лише 10% від довоєнних обсягів для проектів на початкових стадіях будівництва і досягав 20-30% для проектів на завершальних стадіях.

Дослідження також показують, що пандемія негативно вплинула на будівельну галузь. За даними Держстату, індекс будівельної продукції за січень-листопад 2020 року в сегменті житлової нерухомості склав 82,6% порівняно з аналогічним періодом 2019 року.

“Негативні тенденції у галузі житлового будівництва в Києві спостерігаються із 2020 року. При цьому, жодна із аудиторських компаній, а також Київський науково-дослідний інститут судових експертиз не виявили ознак доведення компанії до банкрутства або приховування факту стійкої фінансової неспроможності”, – наголосили у Київраді.

І додали, що стабілізація фінансового стану холдингової компанії «Київміськбуд» має на меті, перш за все, відновлення виконання компанією своїх зобов’язань перед десятками тисяч інвесторів.

Раніше КВ повідомила, що очікувана сума запланованого збитку «Київміськбуду» від реалізації проєкту з добудови 18 житлових комплексів “Укрбуду” становить 2,28 млрд грн. Отримання цих коштів є одним з ключових етапів плану стабілізації “Київміськбуду”.

Читайте: “З таким ставленням нікому буде країну відновлювати”: Українська асоціація девелоперів заявила про кризу в будівельній галузі

Фото: з відкритих джерел 

КиївВлада

Владислава Олійник

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Марні витрати: Нацполіція розслідує розкрадання бюджету Києва при розробці проєкту відновлення озера Синє
Марні витрати: Нацполіція розслідує розкрадання бюджету Києва при розробці проєкту відновлення озера Синє
09:00 Нещодавно ексзаступник гендиректора КП “Плесо” Дмитро Непочатов отримав підозру у розкраданні 134,4 тис. гривень зі столичного бюджету, які йому доведеться компенсувати у випадку…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачала Боярка
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачала Боярка
12:00 У вересні 2024 року розпорядники бюджетних коштів Боярки надзвичайно активно здійснювали публічні закупівлі, уклавши договорів на загальну суму 29,29 млн гривень. Майже половина…
“Київавтодор” віддасть 440 млн гривень за реконструкцію шляхопроводу на Дарниці своєму топовому підряднику
“Київавтодор” віддасть 440 млн гривень за реконструкцію шляхопроводу на Дарниці своєму топовому підряднику
09:00 Реконструкція столичного шляхопроводу біля станції метро “Дарниця” стартувала з угоди на суму майже 440 млн гривень. Підрядника КК “Київавтодор” шукала через відкритий аукціон,…
Banner
QlU7mDx4