Столична міськрада внесла зміни до програми сприяння розвитку промисловості, підприємництва та споживчого ринку на 2024 – 2025 роки. Згідно з ними, було вирішено збільшити обсяги видатків на фінансово-кредитну підтримку (ФКП) суб’єктів малого та середнього бізнесу на 90 млн гривень – до 107,7 млн гривень у поточному році та до 151,9 млн гривень у наступному. Йдеться про ті кошти, які влада Києва виділяє на компенсацію частини відсотків за кредитами, які підприємці беруть в банках на розвиток своєї справи.
Як стало відомо КВ, під час учорашнього пленарного засідання Київради депутатський корпус підтримав внесення змін до Міської цільової програми сприяння розвитку промисловості, підприємництва та споживчого ринку на 2024 – 2025 роки.
Суб’єктом подання відповідного проєкту рішення №08/231-895/ПР від 25 червня 2024 року виступив Департамент промисловості та розвитку підприємництва Київської міськдержадміністрації (КМДА). У сесійній залі за погодження цього документу проголосував 71 народний обранець.
Згідно з прийнятим рішенням, міська влада збільшила обсяги видатків на ФКП малому та середньому бізнесу на поточний і наступний рік. Йдеться про ті кошти, які виділяються з бюджету Києва на компенсацію певних відсотків за кредитами, які підприємці беруть у банках на розвиток своєї справи. Так, у 2024 році на це тепер планується виділити 107,7 млн замість 77,7 млн гривень, а в 2025-ому – 151,9 млн замість 91,9 млн гривень. Таким чином загальні обсяги фінансування програми на два роки зростуть з 246,8 млн до 336,8 млн гривень.
Читайте: Київрада внесла зміни до програми фінансово – кредитної підтримки столичних підприємців
Нагадаємо, вищезгадана програма була затверджена рішенням Київради №7510/7551 від 7 грудня 2023 року із загальним кошторисом в сумі вищезгаданих 246,8 млн гривень. І саме надання ФКП суб’єктам малого та середнього підприємництва займає левову частку обсягів фінансування даної програми. Серед іншого, 9,6 млн гривень має бутибуло вирішено направити на проведення щорічної виставки-презентації промислової продукції київських виробників “Зроблено” в Києві, 13,8 млн гривень – на контроль за санітарно-гігієнічним станом засобів пересувної дрібнороздрібної торгівлі,15,2 млн гривень – на організацію презентації колективного стенду промислового комплексу столиці “made in Kyiv” на міжнародних виставках тощо.
Департамент промисловості та розвитку підприємництва КМДА з 1 грудня 2020 року очолює Володимир Костіков. Діяльність цього департаменту контролює заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.
Фото: КВ
КиївВладаІван Кулик