Київські митники вилучили з посилки три археологічні артефакти з 6 тисячоліття до нашої ери (фото)

Нуклеуси

Київські митники упередили незаконну спробу перемістити за кордон три кам’яні ядрища з кременю – нуклеуси, які мають культурну та історичну цінність. Ці відшліфовані камені з чіткими гранями були виявлені під час митного контролю міжнародного поштового відправлення, яке прямувало з Кривого Рогу до США.

Про це КВ стало відомо з повідомлення пресслужби Київської митниці Державної митної служби 

Як повідомляється, в одному з поштових відправлень митники виявили каменя, які мали всі ознаки давнього походження. Було вирішено доправити знахідки на експертизу до Національного музею історії України щодо належності їх до культурних цінностей.

Фахівці музею визначили, що виявлені митниками каміння – автентичні нуклеуси. Походженням вони з північно-західної та західної частин України. Найбільший з них завдовжки 15 см.

Нуклеус

“Дані артефакти належать до матеріалів археологічних культур періоду «неоліт – доба бронзи», приблизно 6-2 тисячоліття до н.е. Вони мають культурну та історичну цінність”, – йдеться у повідомленні.

Як розповіли на Київській митниці, нуклеуси – це кам’яні ядрища з кременю, обсидіану, яшми тощо. В давнину від них сколювали гострі пластини, що потім використовувалися як кам’яні знаряддя, наприклад – ножі.

На митниці нагадують, що предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі України. Їх місце в Музейному фонді України. 

Також, згідно з чинним законодавством України, на вивезення культурних та історичних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України. Такого дозволу митникам надано не було.

Повідомляється, що стосовно громадянина, який відправляв культурні цінності за кордон, Київською митницею складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України. Виявлені у відправленні нуклеуси вилучено.

Нагадаємо, у лютому Київські митники упередили спробу незаконного пересилання з України до Тайваню у міжнародному поштовому відправленні стародавніх скам’янілостей (фосилій), віком 400 мільйонів років.

Читайте: Київські митники виявили в посилці стародавні скамянілості віком 400 млн років (фото)

Фото: Київська митниця

 

Рекомендуємо до перегляду
Люди війни: що нам відомо про бійців та командирів Національної гвардії
Люди війни: що нам відомо про бійців та командирів Національної гвардії
13:34 Війна – це тест для збройних сил і всього суспільства на здатність швидко еволюціонувати самим і, так само, оперативно реагувати на зміни в…
Капремонт шляхопроводу в Оболонському районі столиці довірили фірмі з орбіти донецького бізнесмена
Капремонт шляхопроводу в Оболонському районі столиці довірили фірмі з орбіти донецького бізнесмена
09:00 Незважаючи на те, що кияни вимагають від міської влади не зловживати коштовними дорожніми ремонтами під час війни, керівництво столиці, схоже, зменшувати обороти не…
Скандальний довгобуд: Київрада поновила договір оренди землі під ЖК “Оболонський бриз”
Скандальний довгобуд: Київрада поновила договір оренди землі під ЖК “Оболонський бриз”
09:00 Столична міськрада погодила поновлення договору оренди ділянки на просп. Оболонському, на якій будується скандально відомий ЖК “Оболонський бриз”. Заявляється, що вирішення земельного питання…
Banner
QlU7mDx4