“Made in Kyiv: Археологія повсякдення”. В ТРЦ Gulliver покажуть 3D-моделі експонатів Музею історії міста Києва

“Made in Kyiv: Археологія повсякдення”. В ТРЦ Gulliver покажуть 3D-моделі експонатів Музею історії міста Києва

З 14 листопада у торгово-розважальному центрі Gulliver відкривається виставковий проєкт “Made in Kyiv: Археологія повсякдення”, реалізований за підтримки Музею історії міста Києва. Гості матимуть можливість зазирнути у середньовічний Київ та дізнатися, з якими речами асоціювалася столиця у давнину, як одягалися містяни того часу та з чого складався їх побут. Наприклад, кістяні ґудзики, які були прикрасою чоловічого костюма, чи перші гроші – срібники Володимира та гривні.


Про це KВ дізналась з повідомлення пресслужби ТРЦ Gulliver.


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Наша мета – виявити атрибути середньовічного Києва, а з їх допомогою уявити та відчути атмосферу давнього міста. Предмети, представлені на виставці, були “маркерами” поширення впливу нашої столиці. За ними Київ тисячоліття тому впізнавали за межами самого міста і навіть далеко від кордонів Давньоруської держави”, – розповідає Олександр Пашковський, заступник генерального директора з наукової роботи Музею історії міста Києва, куратор виставки.


У ТРЦ експонується частина музейних предметів у форматі фотовиставки. Поруч з кожним експонатом буде розміщений QR-код, за яким з власного  ґаджета можна поглянути на 3D-модель історичної знахідки. 

“Ви не просто побачите експонат чи прочитаєте про нього цікавий факт. За допомогою сучасних технологій історична знахідка, якій понад 1000 років, опиниться у ваших руках. Реалістичну 3D-модель можна буде збільшити, покрутити, розгледіти з різних боків”, – додає Катерина Жураківська, маркетинг-директорка  ТРЦ Gulliver. 


Відвідати проєкт “Made in Kyiv: Археологія повсякдення” зможе кожен охочий на 2-му поверсі ТРЦ Gulliver за адресою Спортивна площа, 1А – протягом місяця. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Ми надзвичайно вдячні за надану можливість представити знаковий музейний проєкт у просторі ТРЦ Gulliver. Сподіваємося, що це приверне ще більше уваги до історії міста та роботи Музею”, — зазначає генеральна директорка Музею Діана Попова.


Для безпеки відвідувачів на території ТРЦ Gulliver передбачено укриття, що знаходиться на паркінгу Р-1 ТРЦ. Безпекове місце базово облаштоване достатньою кількістю місць для сидіння, питною водою, аптечкою. Вкотре закликаємо не нехтувати тривогою, та у разі повітряної небезпеки обов’язково спускатися до укриття.


Ознайомитися з виставкою у повному форматі можна у МВЦ Музею історії міста Києва за адресою вул. Б. Хмельницького, 7.


До слова, у музеї представлені унікальні авторські репліки, виготовлені за давніми технологіями київських майстрів. Оригінали наразі перебувають у сховищах.

Особливістю виставки є використання сучасних технологій – музичного оформлення, проєкцій, відеореконструкцій, 3D-моделей та анімацій. А для поціновувачів інтерактивних активностей – вдасться самотужки створити речі, якими користувалися кияни княжої доби.


Читайте: Столичний ТРЦ Gulliver під час відключень електроенергії продовжує працювати від генератора

Фото: ТРЦ Gulliver.

КиївВлада

Автор:
Олексій Вєтров
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4