Майже половина громадян України підтримує право володіння пістолетами для самозахисту

Майже половина громадян України підтримує право володіння пістолетами для самозахисту

Майже половина громадян, опитаних двома соціологічними службами, підтримує право володіння пістолетами (зброю) для самозахисту: близько 15% готові підтримувати цю ініціативу фінансово, а ще 35% просто підтримують боротьбу за право громадян на вільне володіння зброєю.

Про це КВ стало відомо з допису на Facebook-сторінці голови Ради засновників Комітету політичного впливу “За зброю самозахисту!”, керуючого партнера компанії PGR Consulting Group LLC Руслана Рохова.

“… ми поставили в омнібус двом соціологічним установам по три питання, одне з яких звучало дослівно так: “Уявіть ситуацію, що в Україні створився Комітет (політичного впливу – що випливало з попереднього запитання), який почав гуртувати громадян для фінансування політиків, які мають ухвалити закон про право громадян володіти пістолетами для самозахисту. Ви були б готові донатити на цей Комітет щомісяця 49 гривень?”. Було 3 варіанти відповіді, а також 4-ий та 5-тий, який не зачитували: 1. Так. 2. Підтримую право громадян володіти пістолетами для самозахисту, але не готовий/а донатити. 3 Не підтримую (боротьбу за – так читалось з питання) право громадян володіти пістолетами для самозахисту. 4. Важко сказати (не зачитувати). 5. Відмова відповідати (не зачитувати)”, – написав Руслан Рохов.

За його словами, кількість тих хто відповів «Так» про готовність донатити 49 гривень на виборювання права на зброю самозахисту серед дорослого населення:

“Якщо рахувати, що нас приблизно 28 млн дорослого населення, то це означало би, що від 3,967,600 до 4,760,000 громадян готові донатити щомісяця по 49 гривень. на боротьбу за право володіння зброєю самозахисту. То ж приблизно 14-17 громадян зі 100 потенційно готові долучитись до Мережі, яка б їх гуртувала для такої боротьби”, – написав голова Ради засновників Комітету політичного впливу “За зброю самозахисту!”.

Він умисно взяв нижчі показники від Info Sapiens у віковому розрізі:

  • 16-19 років: 31,7% готові донатити по 49 гривень, ще 37,46% підтримують боротьбу за зброю; відповідно 69,16% юнацтва за право володіння зброєю самозахисту;
  • 20-29 років: 19,88% готові донатити по 49 гривень, ще 28,29% підтримують боротьбу за зброю; відповідно 48,18% цієї вікової категорії за право володіння зброєю самозахисту;
  • 30-39 років: 17,57% готові донатити по 49 гривень, ще 31,62% підтримують боротьбу за зброю; відповідно 49,19% цієї вікової категорії за право володіння зброєю самозахисту;
  • 40-49 років – 12,82% готові донатити по 49 гривен, ще 39,04% підтримують боротьбу за зброю; відповідно 51,86% цієї вікової категорії за право володіння зброєю самозахисту.

У старших вікових групах ці показники суттєво падають. Результати опитування Руслан Рохов обіцяє продемонструвати на Форумі Вільних Людей, який має відбутися в січні 2025 року.

“Найбільше готових донатити на боротьбу за право володіння зброєю самозахисту в Києві, який суттєво переважає у кількості прихильників цієї ідеї всі інші регіони. В столиці 22,9% мешканців готові донатити по 49 гривень на боротьбу за право володіння зброєю самозахисту. 24,69% підтримують її, але не готові “платити”. Відповідно 47,59% киян наші однодумці”, – наголосив Рохов.

Нагадаємо, навесні 2022 року в додатку “Дія” було проведено опитування щодо ставлення громадян України до вільного володіння зброєю. В опитуванні взяли участь 1 млн 726 тис. 452 особи. За повідомленням міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, 59% учасників опитування проголосували за право громадян, як відповідають вимогам закону, мати пістолет і вільно носити його з собою в громадських місцях.

Раніше Українська асоціація власників зброї (УАВЗ) проводили два загальнонаціональних дослідження. За першим опитуванням 2021 року, 65% вважали себе достатньо відповідальними, щоб мати у власності короткоствольну зброю для самозахисту. За другим опитуванням, проведеним напередодні початку повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, 74% вважали, що право на зброю самозахисту має бути врегульовано відповідним законом.

Ще раніше дві петиції на сайті Президента за право на зброю самозахисту зібрали по 25 тис. голосів. Проте обидві петиції були фактично проігноровані – і п’ятим Президентом Петром Порошенком, і діючим Президентом Володимиром Зеленським.

Зазначимо, зараз в Україні право на зброю не врегульоване й керується в ручному режимі Міністерством внутрішніх справ, яке тримає не природну монополію на ринку зброї.

Читайте: Георгій Учайкін: “Треба спитати в людей, чи хочуть вони мати право на збройний самозахист або цілком розраховують на захист поліції”

Фото: шеврон

КиївВлада

Антон Подлуцький

Рекомендуємо до перегляду
У ТОПі масло, фрукти та овочі: як і наскільки зросли ціни на продукти та послуги в Києві
У ТОПі масло, фрукти та овочі: як і наскільки зросли ціни на продукти та послуги в Києві
14:00 За даними ГУ статистики у місті Києві вартість окремих категорій товарів та послуг в столиці зросла подекуди до 35% порівняно з груднем минулого…
Заради еліти: Київрада поновила оренду землі біля скандального котеджного містечка “Коник”
Заради еліти: Київрада поновила оренду землі біля скандального котеджного містечка “Коник”
13:00 Столична міськрада нещодавно поновила договір оренди шести земельних ділянок загальною площею 0,6 га на вул. Лютневій (мікрорайон Чапаєвка) для ОК “ЖБК “Коник”. Відповідна…
Депутати і судді закликають столичну владу оформлювати землю під парковками
Депутати і судді закликають столичну владу оформлювати землю під парковками
09:00 У столичній міськраді знову заговорили про необхідність реформування сфери паркування. Депутатів від партії “Слуга народу” не влаштовує, що керівництво столиці, замість розробки комплексної…
Banner
QlU7mDx4