Місцева влада у Макарові (Бучанський район Київщини) домовилась із закарпатською фірмою, чий власник зареєстрований в окупованому Донецьку, про ремонт двох аварійних багатоповерхівок. Будівельна компанія “Еліт” в одному випадку перемогла в тендері, хоч запропонувала більшу вартість робіт, ніж конкурент, а в іншому взагалі обійшлася без торгів – договір з нею був укладений напряму, в обхід електронної системи закупівель.
Про це KВ стало відомо з оголошень в електронній системі публічних закупівель Prozorro.
Згідно одного оголошення про торги, що відбулися, Макарівська селищна рада збирається заплатити 1 млн 699 тис. гривень за поточний ремонт з усунення аварійного стану в багатоповерховому житловому будинку за адресою: вул. Проектна, 14 у Макарові. На гроші з місцевого бюджету претендує ТОВ “БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ “ЕЛІТ”, з якою повідомлено про намір укласти договір. Зазначимо, цю фірму визнано переможцем торгів попри трохи більшу цінову пропозицію, ніж у відхиленій тендерній пропозиції другого учасника торгів – ТОВ “УКРВОДРЕСУРС”.
Друге оголошення стосується закупівлі, що відбулася без використання електронної системи (тобто без конкуренції). За “виконання заходів з усунення аварій в житловому фонді шляхом часткового демонтажу частин багатоквартирного житлового будинку за адресою: Київська обл., Бучанський р-н, смт Макарів, вул. Садова, 1А” замовник заплатить 2 млн 765 тис. 790 гривень.
Гроші отримає вже згадана будівельна компанія “Еліт”. Ця фірма зареєстрована 15 років тому на Закарпатті. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. Розмір статутного капіталу – 44 тис. гривень. Керівником ТОВ є Брущенко Ігор Вікторович. Засновник – Харченко Володимир Володимирович, зареєстрований у нині окупованому росіянами Донецьку.
Зазначимо, від 19 травня 2023 року відкриті торги на Prozorro знову проходять з аукціонами: набула чинності постанова Кабміну (№471) від 12 травня, яка повертає раніше тимчасово скасовані через тривалі брекаути трираундові аукціони в публічних закупівлях.
Тепер правила аукціонів будуть як і належить: кожен учасник має три кроки на пониження своєї ціни, а право останнього кроку отримує той, хто надав найнижчу ціну при подачі пропозиції. Водночас згадана постанова передбачає, що замовник може самостійно прийняти рішення про проведення відкритих торгів без аукціону – якщо надасть обґрунтування такого свого рішення.
Читайте: “Київавтодор” за 57 млн гривень затіяв ремонт свого гуртожитку
Фото: з відкритих джерел