Макарівська громада просить жителів протидіяти стихійному засміченню

Макарівська громада просить жителів протидіяти стихійному засміченню

Макарівська селищна рада закликала місцевих мешканців повідомляти про випадки стихійного засмічення лісосмуг та інших природних об’єктів. 


Відповідний допис, як стало відомо KV, розмістив паблік селищної ради на Facebook. 


Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Зокрема у дописі на Facebook зауважили, що комунальні підприємства не встигають очищати природні локації від сміття.


“…зважаючи на швидкість та інтенсивність забруднення територій несвідомими громадянами, комунальні підприємства фізично не в змозі очищувати площі від сміття, адже після прибирання, вже наступного дня, активісти знаходять пакети на тому ж самому місці”, – написали на сторінці.


За словами голови Макарівської громади Вадима Токаря, стихійне засмічення сягнуло вражаючих масштабів.

“Ми зіткнулися з надзвичайними масштабами засмічення. Наші комунальні служби працюють на межі можливостей, але сміття у лісосмугах, лісах, інших природних об’єктах менше не стає. Трапляється, що сміття з’являється буквально за години після того, як ми прибрали певне місце. Люди залишають сміття після свого відпочинку, або й просто викидають свої домашні пакети з відходами на узбіччях. Тому ми намагаємось проводити “антисміттєву” інформаційну кампанію, однак її ефективність все одно буде низькою, доки люди самі не усвідомлять, що не варто смітити там де ти живеш і відпочиваєш”, – повідомив він.


Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

У селищній раді закликають усіх місцевих мешканців ставитися до довкілля відповідально та повідомляти про кожен випадок засмічення.


Також пвідомляють, що до контролю долучився місцевий телеграм канал Makariv LIVE, який закликав повідомляти про порушників спеціальному боту t.me/m_live_bot. Писати можна і у приватні повідомлення на сторінці фейсбук Макарівської селищної ради. 


Нагадаємо, проблема засмічення стосується не лише Макарівської громади, а усієї Київщини, де вона набула катастрофічних масштабів. Лише протягом минулого року на полігони області вивезли понад 2 млн тон відходів, причому з 37 зареєстрованих місць вивезення сміття офіційно відкрито лише одне. За оцінками експертів, якщо проблему далі ігнорувати, то уже за кілька років ця ситуація може призвести до екологічних катастроф національного масштабу.


Читайте: Ми перезапустили Київщину і вивели область зі стагнації, – Ярослав Москаленко

Фото: соцсети

КиевVласть

Автор:
Вероніка Злацька
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Кожна десята гривня під питанням: на ремонтах дитячої лікарні в Києві можуть переплатити 48 млн грн
Кожна десята гривня під питанням: на ремонтах дитячої лікарні в Києві можуть переплатити 48 млн грн
09:00 У Києві триває оновлення кількох корпусів Київської міської дитячої клінічної лікарні №1. Упродовж 2025 року лікарня уклала із ТОВ «Інж-Строй Компані» дев’ять договорів…
12,8 млрд гривень на метро і “Київтеплоенерго”: столична міськрада погодила отримання кредитів від ЄБРР і “Ощадбанку”
12,8 млрд гривень на метро і “Київтеплоенерго”: столична міськрада погодила отримання кредитів від ЄБРР і “Ощадбанку”
13:00 Столична міськрада погодила отримання найближчим часом відразу трьох кредитів на загальну суму понад 12,8 млрд гривень. В “Ощадбанку” планується взяти позику в розмірі…
Не до зими: у Білій Церкві зірвана сесія міськради поставила під питання підготовку до опалювального сезону
Не до зими: у Білій Церкві зірвана сесія міськради поставила під питання підготовку до опалювального сезону
10:00 Скандал навколо зірваної 89 позачергової сесії Білоцерківської міськради продовжує набирати обертів. Поки секретар ради та депутати, які не прийшли на засідання, перекладають відповідальність…