Три тижні без газу після обстрілу: мешканці багатоповерхівки у Шевченківському районі стверджують, що підключення блокує Київгаз

Три тижні без газу після обстрілу: мешканці багатоповерхівки у Шевченківському районі стверджують, що підключення блокує Київгаз

Після влучання дрону-камікадзе 24 квітня в житловий будинок по вулиці Салютній у Шевченківському районі Києва мешканці залишаються без газу вже понад три тижні. Підключення затягується через бюрократичні перепони, які створює компанія «Київгаз», що досі перебуває під контролем Сергія Льовочкіна — колишнього голови Адміністрації Януковича та народного депутата від забороненої проросійської партії ОПЗЖ, через його бізнес-партнера Миколу Вінграновського.

Про це, як передає КВ, повідомила мешканка постраждалого будинку Анна Головко.

«24 квітня біля нашого будинку ставля приліт шахеду. В половині будинку вибило всі вікна, решта будинку частково без вікон. Чесно кажучи, взагалі воліли б ту ніч викреслити з памʼяті», — написала вона.

За її словами, зранку після обстрілу на місце події приїхали представники поліції, слідчі, комунальні служби та «Київгаз». Через питання безпеки газопостачання до будинку було припинено. На наступний день чиновники Шевченківської РДА, зокрема голова Олександр Поповцев, пообіцяли підтримку мешканцям: «Обіцяли, що всі відповідні процеси розпочнуться як найшвидше, у всьому будуть допомагати – надали інформаційну підтримку щодо процедур відновлення, сприяти в проведенні капітального ремонту даху».

За словами Головко, за три тижні вдалося вивезти сміття, прибрати згорілі автівки, закрити вікна у нежилих квартирах, а також провести оцінку збитків. Однак саме з поверненням газу почалися складнощі.

«Наразі (вже 2,5 тиждень) мешканці залишаються наодинці з вирішенням цієї проблеми, бо як виявилось на Київгаз ніхто не має впливу, а ми стаємо заручниками ось такого цікавого алгоритму вирішення питання (так ласкаво заміню слово “схєма”)», — зазначила мешканка постраждалого будинку.

Також жінка наголосила, що для відновлення газопостачання потрібен акт обстеження вентиляційних каналів. Компанія, з якою ЖЕК має чинний договір, швидко провела обстеження та підготувала відповідний акт. Проте «Київгаз» відмовився його приймати, посилаючись на те, що акт має бути «іншої форми».

«Ніхто, звісно, не пояснив, як форма документа впливає на мешканців чи на оті вентиляційні канали. А як виявляється дуже впливає. КП Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району телефоном повідомила, що мала проведений тендер і договір з компанією, яка і проводила обстеження у нас в будинку. Нещодавно змінили цю форму акту і тепер лише ЄДИНА фірма в Україні видає ті акти потрібної форми. І для того, щоб на наш будинок “отримав” такий акт, то керуючій компанії потрібно провести новий тендер та підписати договір з ВІДПОВІДНОЮ компанією. Орієнтовно на це треба десь місяць часу», — додала вона.

У якості альтернативи мешканцям запропонували самостійно замовити платне обстеження в «обраної» фірми. Вартість — від 400 до 1000 гривень з квартири. 

«І ще пам’ятаємо, що частині мешканців треба одномоментно змінити вікна у всій квартирі (єВідновлення на всі роботи не вистачить), в будинку багато пенсіонерів, які не мають, альтернативних газовій плиті, девайсів для приготування їжі. А якщо б і мали, то в домі 1965 року будівництва, явно, ще є зношені електромережі і коли всі ввімкнуть збільшену кількість електротехніки, то чекаємо коли ще згорять якісь автомати чи трансформатори», — наголосила Головко.

(без назви)

Мешканці звертаються до Київської міської державної адміністрації та мера Віталія Кличка з проханням втрутитися у ситуацію. 

«Я впевнена, що є шляхи, які дозволяють закрити це питання і з тими формами актів, які чомусь/комусь вдруг не підходять», — підсумувала вона.

Раніше КВ писала: хто керує підприємством – той і має з цього зиск. І це далеко не завжди мажоритарний власник, що підтверджено державною “Укрнафтою”, з якої ніяк не вдається вигнати раптово зниклого олігарха Ігоря Коломойського. А в Києві – це монополіст АТ “Київгаз”, яким керує Андрій Вінграновський – чоловік Юлії Льовочкіної, сестри сумнозвісного Сергія Льовочкіна, який де-факто і контролює підприємство. Всі троє втекли з України ще до початку війни з росією. Де зараз народний депутат та співголова забороненої ОПЗЖ Сергій Льовочкін – достеменно невідомо. А його сестра-нардепка та її чоловік переховуються, ймовірно, у власній віллі за 40 млн євро на Лазурному узбережжі Франції – в Ніцці.

Читайте: Час негайно вигнати Льовочкіних з “Київгазу” та повернути підприємство столичній громаді

Фото: колаж КВ, Анна Головко

КиївВлада

Владислава Олійник

Рекомендуємо до перегляду
“Кримінальний Оленич”: покарання одіозного ексзаступника Кличка за сприяння забудові парку “Нивки” не відбувається з незрозумілих причин
“Кримінальний Оленич”: покарання одіозного ексзаступника Кличка за сприяння забудові парку “Нивки” не відбувається з незрозумілих причин
09:00 ДІАМ і правоохоронні органи наразі роблять все, щоб унеможливити будівництво висотного житлового комплексу (ЖК) на території  об’єкта природно заповідного фонду – парку “Нивки”. …
Кримінальна справа і мораторій від Мінкульту: що буде з фундаментом Палацу Розумовського
Кримінальна справа і мораторій від Мінкульту: що буде з фундаментом Палацу Розумовського
09:00 У столиці тривають скандали навколо будівельних робіт на залишках фундаменту Палацу останнього гетьмана Кирила Розумовського. Так, у березні суд в рамках кримінальної справи…
Справи насущні: скільки та на що у квітні 2025-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у квітні 2025-го витрачав Київ
09:00 Протягом квітня поточного року вартість всіх замовлень Києва перевищила 5,5 мільярда гривень. Другий місяць поспіль найбільше коштів столиця спрямовує на різноманітні ремонти та…
Banner
QlU7mDx4